Auschwitz ja sen loppu ?

Anonyymi

ja toivottavasti ihmiskunnan historiassa tällaista ei tapahdu uudestaan.
Nämä pahuudet lähtee usein vähemmistöjen sortamisesta.Ensiksi että vaikkapa
nämä puiston penkit on tarkoitettu vain tietyn värilisille ihmisille ja jos "väärän" värinen ihminen istuu siihen saa sakot tai linnatuomion.Sitten jonkun ajan kuluttua tulee kyltti että tässä ravintolassa saa pitää hauskaa vain tietyn väriset ihmiset hauskaa mutta väärän väriset eivät saa.Ja lopulta tässä yhteiskunnassa lapset saa leikkiä vain tietyn väristen tai uskontokuntaan olevien lasten kanssa tai tulee kuri ja järjestys.Ja lopulta "väärät" ihmiset desinfioidaan ja häivytetään laitoksissa jotta meidän "hyvä ja oikea kulttuuri" säilyy puhtaana.

https://www.youtube.com/watch?v=hpQrI94ad8U

1

131

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Keitä olivat ne 10-50 miljoonat ihmiset jotka kuolivat suokentillä , pakotettuna sotimaan , sotavaatteet päällä , täysin arvottomilla suo alustoilla.......miksi nämä unohtuvat aina kun näitä kaasunaamareita tuodaan sille.

      Taisivat olla ihan tavallisia työläisiä ruokapalkoilla tai työttömiä , ennen kuin puettiin saalistus asuun

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      462
      6574
    2. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      186
      3907
    3. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      109
      2521
    4. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      26
      2040
    5. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      137
      1424
    6. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      75
      1315
    7. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      68
      1166
    8. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      63
      1095
    9. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      77
      1089
    10. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      45
      1028
    Aihe