Nyt viimestään

Kannattas laittaa rajat kiinni ettei pöpöt leviä.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Suomen viranomaiset on täysin jäätyneet, eduskunta ja hallituskin varmaan istuu jo bunkkerissa. Pääasia näyttää olevan että MITÄÄN toimenpiteitä ei tehdä viruksen leviämisen rajoittamiseksi. Finnair sentään on lopettanut jo lennot, mutta siihenkään ei valtio liity.

Äänestä

Pääministeri Kalmasilmä on päättänyt lisätä pöpöjen pääsyä Suomeen.
Ulkoministeri Hoomisto on jo alholilla valitsemassa kaikista tautisimmat.

Äänestä

Moniko kansanedustaja jäis rajan taa, joululomatkun on vielä pahasti kesken?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kannattas laittaa rajat kiinni ettei pöpöt leviä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu