Nää on kasoiskansalaisia, joiden etniset juuret ei todellakaan ole ”Karjalassa” vaan ihan siellä tummassa Afrikassa.
Somalia saa kansalaistensa kanssa tehdä kuten haluaa, mutta Suomeen tullessa nää veijarit otetaan rajalla kiinni ja toimitetaan putkaan odottamaan oikeudenkäyntiä.
Raskaita syytteitä on luvassa ja häkkiä paukkuu, jos tänne syntiset jalkansa tuovat.
Somalia valmis ottamaan vastaan Suomen kansalaisia al-Holin leiriltä
Anonyymi
1
120
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä huomio. Miksi niistä puhutaan koko ajan suomalaisina? Siksikö että ulkoministerimme laittaa koko työpanoksensa tähän Alhollin leiriin.
Hän on siis terroristien ministeri eikä suinkaan Suomen asioiden ministeri.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu1551388Rakastan sinua
Enkä halua enkä aio sinua satuttaa. Satuttaisin samalla itseäni. Olet ihana mies ja olen pahoillani kuinka sinua kohteli491112Kun viimeksi tapasit kaivattusi
Kasvokkain ( ei netti, varmuudeksi vielä tarkennan), jännittikö? Jos, miten se ilmeni? Huomasitko jännittikö kaivattuasi48910Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva169907Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus75890Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e36845- 56778
Leppäskän tarratoimikunta kävi Suviseuroussa haastamassa riitaa!
Voiko enää törkeämmin häiritä uskovien juhlia? https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/tarratoimikunnan-aktivistit-kokivat-sy195748Mitä Raamattu opettaa samaa sukupuolta olevien avioliitosta 4.0
Edelliset kolme ketjua tuli täyteen joten jatketaan keskustelua. Raamattu opettaa johdonmukaisesti, että homoseksuaali151743Ootko sä oikeasti sinkku?
Kun oot aina yksin tuol kylil, kyl mä susta naisen ottasin jos saisin luvan😳😘🔥42726