Kiinalaiset ihmisoikeusrikolliset ja veroparatiisisijoittajat matkailussa hyysäävät toisiaan

Anonyymi

Olemme vaatineet ja vaadimme edelleen, veropakolais-matkailuyrityksiä niin Lapissa, kuin muuaallakin Suomessa, verotukseen ja aitoon yhteiskunta- ja luontovastuuseen.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16224160/koronaa-vahatellaan-medioissa-veropakolaisyrityksien-kaskysta-ja-se-on-vaaraksi-vaestolle#comment-100754884

Kiinalaisten ihmisoikeusrikollisten hyysääminen, suomalaisten vakuutuskuoririkollisten veroparatiisihotelleissa Lapissa, on hengenvaarallista Suomen kansalle, monin eri tavoin, kuten nyt tulemme näkemään.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16224160/koronaa-vahatellaan-medioissa-veropakolaisyrityksien-kaskysta-ja-se-on-vaaraksi-vaestolle

9

122

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kiinan uhka on nähtävissä myös, äärioikeiston järjestäytyneiden veroparatiisirikollisten "business finland"-talousrikosjärjestön veroparatiisi-hävittäjähankkeissa, joita ovat maksattamassa, Suomen kansaa köyhyydessä pitämällä, vanhuksia pahoinpitelemällä. Ihmisoikeuksista ei ole enää tietoakaan Suomessa - 800€/kk ei ole mikään sairaus-kansaneläke, vaan hädänalaisten ihmisten pahoinpitelyä, vakavaa väkivaltaa, hyväksikäyttöä ja ihmiskauppaa.

      https://www.nbcnews.com/news/world/hong-kong-police-fire-tear-gas-water-cannons-protest-against-n1213951

      Kansalaisaloite veroparatiisihävittäjien estämiseksi ja perumiseksi, on nyt avattu ja se on yksi keino, yrittää puolustautua, äärioikeiston järjestäytyneitä veroparatiisirikollisia ja niiden korruptoimaa eduskunnan yksipuoluejärjestelmä väkivaltaa vastaan.

    • Anonyymi

      Koko kevään on Tampereen ilmatilassa, jouduttu kuuntelemaan, kovaa meteliä ja stressaava veroparatiisi-hävittäjien, vieraitten valtojen sotakoneiden lentelyä ilmatilassa - meteli on ollut raskasta kuultavaa.

      https://www.nbcnews.com/news/world/hong-kong-police-fire-tear-gas-water-cannons-protest-against-n1213951

      Nyt on mahdollisuudet, osoittaa mielipiteensä, "business finland" isojen talousrikollisten järjestön veroparatiisi-hävittäjähankkeista, kymmenien miljardien maksattamisesta siitä, että veroparatiisirikollisten röyhkeät jälkeläiset, saavat leikkiä "sotaa" ilmatilassamme, köyhyyteen pakotettujen kansalaisten niskassa. Käykäähän allekirjoittamassa.

    • Anonyymi

      Ennen ihmettelimme, miksi Suomessa ei ole isoimpien talousrikosten, korruption ja järjestäytyneen BF-veroparatiisirikollisuuden rikostutkintoja - emme enää ihmettele:

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16452103/ohisalo-entisia-ja-nykyisia-poliiseja-ostettu-lahjottu-korruptoitu-yritys-maataloustuilla#comment-102998223

      Kansalaisaloite on vielä hetken käytössänne, sillä voi estää 10 miljardin katoamisen tuhkana tuuleen, veroparatiisirikollisten liiveihin hävittäjä-hankkeella. Osallistukaa nyt kun se on vielä mahdollista.

    • Anonyymi

      Köyhyyseläkeläisten ainut kuntoutus, uimahalli suljettin koronan verukkeella. Rikkaiden veroparatiisikeinottelijoiden, kylpylät sen sijaan pidetään auki ja lentoyhteydet koronan tuontiin ulkomailta.

      Veroparatiisi"talous" ei ole Suomen valtion ja kansan taloutta, nämä kaksi olisi jo aika erottaa toisistaan.

      http://yle.fi/uutiset/3-9385580

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Omat suomalaiset siellä levillä nyt on korona linkona.
      Enkä usko että Levi on veroparatiisi valtio, joten kukaan ei ymmärrå mistä puhut.
      Toki Kiinassa on pienyrittäjiä ja taivanissa joka kuuluu Kiinaan normaali markkina talous erittäin suurine yhtiöineen ja sieltä tulee 90%made on china tuotteista, taivanista, jota ei enää ole virallisesti olemassa, joka tappelee Kiinaan tehtyä pakkoliitosta vastaan, joten ei ne kaikki rikkaat jotka kiinan nimessä tulee ole rahan pesijöitä, toki iso osa on.

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      122
      6079
    2. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      29
      2140
    3. Onkohan meillä kummallakin joku pakkomielle toisiimme

      Vähän luulen että on..
      Ikävä
      177
      1972
    4. Mitä tämä on

      Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut
      Tunteet
      10
      1153
    5. Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?

      gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.
      Maailman menoa
      70
      1151
    6. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      73
      1007
    7. Hyvää yötä kaivatulleni

      En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä
      Tunteet
      24
      1007
    8. Nyt on konstit vähänä.

      Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,
      Kiuruvesi
      24
      922
    9. Tilinpäätösvaltuusto 27.5

      Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty
      Pyhäjärvi
      42
      907
    10. Hevoset ajoteillä Karhulanvaaralla

      Minkä ihmeen takia osaamattomat ihmiset tuovat hevosia ajoteille ja pyöräteille? Eilen oli kolari lähellä tämän takia. I
      Suomussalmi
      12
      775
    Aihe