Al-Hol, meistä ei kukaan välitä

Ihmettelevät ettei kukaan välitä? https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006388838.html
Hehän ovat vankileirillä ja syystä, siellä myös pysyköön.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Voi elämän kevät heidän kanssaan.

Äänestä
  • Niin se on sama kuin olisi vankilassa ja nyt sieltä vankilasta pitäisi päästä pois. Nykyhallitus varmaan päästää vangitut terroristit suomeen, ajatuksella, että kuvittelevat heidän olevan pakolaisleirillä. Al-hol ei ole pakolaisleiri, vaan vankileiri ja siellä ollaan syystä.

    Äänestä

Jaa, että ihmettelevät, no senkun ihmettelee sitten.
Kuvitteleeko nämä, että suomalaiset haluaa tänne kurkunleikkaajia ja terroristeja.
Jos eivät olisi vankileirillä ja isis olisi vallassa Lähi-idässä, niin nämä naiset haluaisivat päästä Lähi-itään.
Nämä naiset eivät suomalaisista välitä muuten, kuin että saisivat tehdä terrori-iskun suomalaisia kohtaan.

Äänestä

Todellakaan en välitä. Jos eivät pysty lapsiaan mukama antamaan ottaa turvaan niin pitäkööt sitten siellä. Isikset voitaisiin kaikki ampua suoraan kuoppaan.

Äänestä

Is ottaa kantaa kun uutista ei voi edes kommentoida, olisin laittanut lohdutus kirjoituksen heille, nyt ei voi laittaa, kyllä harmittaa.

Äänestä
  • Eipä paljon sääliä tartte nuo natkut mitkä menneet tonne vapaaehtoisesti....

    Äänestä

Ja antti juoksee haastattelemassa noita petoja kai kerran viikossa. Naurettava pelle.....

Äänestä

Ei välitäkään, eikä kenenkään pitäisi laittaa tikkua ristiin noiden elukoiden takia.

Äänestä

Mitä näitä ihmettelemään. Tuo sakki on vinkunut aina sharia lain perään, ei muuta.laki käytäntöön.
Voishan tuota lakia hiukan helpottaa.
Päiväkodeissa on hoitajapulaa ja roikottavat kersoja haalareista. All holin leiriltä saadaan varmaan helläkätisiä lastentarhan opettajia. Jollei äidit pärjää tuodaan seuraavassa kuormassa miespuoliset, loppuu kaupassa juokseminen ja alkaa elämä niin lutusesti, että jotta. antaa mennä

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ihmettelevät ettei kukaan välitä? https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006388838.html
Hehän ovat vankileirillä ja syystä, siellä myös pysyköön.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu