Näin se menee mamut

Hallitus vaikenee rikoksista

Rantanen myös ihmettelee sitä, miksi hallitus ei ole ottanut kantaa Hämeenlinnan surmaan toisin kuin Irakissa kuolleeseen käännytettyyn.

– Hallitus nousee takajaloilleen, kun irakilainen kuolee Irakissa, mutta kun suomalainen kuolee Suomessa, hiljaisuus on korvia huumaava.

SUOMEN UUTISET
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

suomi kokonaisuus halutaan lahjoittaa kehitysmaaksi, ollaan tästä hiljaa
-viimeiset ajat ovat nyt käsillämme

Äänestä

äänestä PS ja uudet tuulet

omamaamansikka

1Äänestä

Persut tappavat Suomessa suomalaisia lähes sata vuodessa.
Onko hallitus ja oppositio tietoinen tästä.

Äänestä

Miksi Yle ei kerron Matti Putkosen tekemästä raiskauksesta?

Äänestä

Hallitus ei ole yleinen tietotoimisto. Sen ei tulekkaan vajota MustaValko-median ja persukuoron tasolle tyyliin:
"Naapurissa koira sai pennut - hallitus vaikenee tästä - selvä salaliitto."

Äänestä

Suomalaiset ovat 1900-luvun alusta, jolloin täällä oltiin Euroopan takamaata ja köyhimpiä, kehittäneet oman maansa maailman vauraimpien joukkoon ja sosiaalisesti kehittyneempien alueitten ryhmään sekä puolustaneet saavutuksiaan sotilaallisestikin suurin uhrausin. Täten on aivan selvää, että suomalaiset myös haluavat säilyttää tämän oman työnsä avulla saavutetun asemansa. Jos tätä uhkaa jokin, vaikka osin kuvitellustikin, herättää se heti vastustusta. Nyt tämä uhka on vieraasta kulttuurista tulevat ihmiset, jotka aikovat asettua tänne pysyvästi ja vaativat (sekä todellisesti että osin kuvitellusti) suomalaisia mukautumaan ja muuttamaan tapojaan tässä muutoksessa. Ilman muuta se ei suju vastarinnatta ja tulee vaatimuksia, että maan tavalla tai maasta pois. Kyllä se on muuttaja, jonka täytyy mukautua, muuta mahdollisuutta ei ole. Tietenkään kantaväestö ei saa käyttäytyä epäinhimillisesti, eikä odottaa että maahanmuuttajan mukautuminen täkäläiseen elämään käy kädenkäänteessä, mutta mukautumishalua muuttajalla täytyy heti olla.

Äänestä
  • Aikapommia on viritetty suomeen.

    SE TULEE VARMASTI RÄJÄHTÄMÄÄN JA TUHOAA SUOMALAISUUDEN TÄYSIN KOKONAAN.
    MITÄÄN EI PÄÄTTÄJÄT YMMÄRRÄ !!!

    Äänestä

Mutta kun se vauraus kiinnostaa muita, ja ne haluavat viedä vaurauden täältä. Leivänkin suusta jos mahdollista.
Ehkä sitten helpottaa, kun suomi on nyljetty ja kaluttu puhtaaksi luita myöten. Sitten emme enää kiinnosta ketään, tulijat vain sotkevat ja pilaavat kaiken kuten ovat tehneet lähtömaissaankin. Heidän kulttuurinsa ei kauniimmaksi muutu vaikka mihin vaeltaisivat. Sota ja hävitys on heidän kulttuurinsa ja sitä opettavat jo lapsilleen.

Äänestä
  • Näin se on. Ilman rähinää ja jatkuvaa riitelyä ja sotimista siellä voisi olla asiat samalla tolalla tai paremminkin kuin täällä. Sen sanotaan olevan syynkin että lähdetään sieltä. Ilmankos muhametin oppi tuli heti niin suosituksi, kun se antaa hengellistä suojaa ja perustetta muunuskoisten kurmuuttamiselle.

    Äänestä

Näin toimii Antin mainostama oikeusvaltio, siis suomi oli ennen sellainen.

Äänestä

epäsuotuinenpuukkohippa?

Äänestä

outo käytös

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Hallitus vaikenee rikoksista

Rantanen myös ihmettelee sitä, miksi hallitus ei ole ottanut kantaa Hämeenlinnan surmaan toisin kuin Irakissa kuolleeseen käännytettyyn.

– Hallitus nousee takajaloilleen, kun irakilainen kuolee Irakissa, mutta kun suomalainen kuolee Suomessa, hiljaisuus on korvia huumaava.

SUOMEN UUTISET

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu