Kiinasta tilataan valtavasti tavaraa?

Nytkin on matkalla tänne, kivijalkakaupat taitavat saada tästä etumatkaa.
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

En ole koskaan kiinasta tilannut, enkä tilaa nytkään, enkä tule koskaan tilaamaankaan.

Äänestä
  • Onkohan suomessa paljonkin kiinalaisia matkailijoita tällä hetkellä? Muuten vaan kyselen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Onkohan suomessa paljonkin kiinalaisia matkailijoita tällä hetkellä? Muuten vaan kyselen.

    en tilaa,enkä tilaakkaan koskaan.Tilailut loppu oliko ennen 90 lukua.Ennen sitä tilailin postimyyntikuvastousta.Olin töissä silloin,mutta kaikki muuttu ,se syy lopettamiseen.Hobby hall viroon,anttila vähens liikkeet,ellos taas ei napannut..

    Äänestä

Persujen kannattaisi pistää Mika Niikko asialle hoitamaan tätä ongelmaa. Miehellä on loistavat suhteet Kiinaan:)

Äänestä

on tilattu ja jatkossa kin tulee. sama tavara 10x halvempana :=)

Äänestä

Kyllä ne kivijalkakaupankin tuotteet on tullut Kiinasta ja yrityksien tulee yleensä lentorahtina nopeasti eli niissä viirusta voi olla.normaalit Kiinapaketit tulee etanapostilla joka kestää 2-3kk kotiin jolloin ei viirus ongelmaa.Samoin kiinana ruokaa Helsinkiin tulee joka päivä ja tuoretta jossa tartunta riski suurin.

Äänestä

kaikki tavara on kiinasta mitä kaupanhyllyltä löytyy, dildoista taulutelkkariin sekä ihmisiä.
harhakuvitelma että tavarat olisi valmistettu esim.suomessa

Äänestä

Eläviä yskiviä ihmisiä tulee päivässä lentorahtina suoraan Wuhanista

Äänestä

Tulli voisi toimittaa paketit yleisvaarallisina esineinä suoraan ongelmajätelaitokselle poltettavaksi. Roskaahan se tavara muutenkin on.

Äänestä
  • Samaa roskaa ne on täällä suomen liikkeissäkin mutta 10 kertaa kalliimpaa..
    Ne kans tee-ee-toimistolle poltettavaksi

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Samaa roskaa ne on täällä suomen liikkeissäkin mutta 10 kertaa kalliimpaa..
    Ne kans tee-ee-toimistolle poltettavaksi

    kelan kautta takas kotio

    Äänestä

Kiinapaketit jää postiin makaamaan, et ihan turha mitään tilata.. hyvä posti oikke hyvä veto sinänsä tai sit eiku porukka tilaamaan perkeleesti euron paketteja :DDDDD

Äänestä

Olen tilannut kiinasta ja on ollut hyvääkin tavaraa, mutta muutaman 1-3 euron kapistus on simahtanut eka käyttökertaan kuitenkin rahat on tullut takaisin. Nyt on outoa, kun kaksi tuotetta on tullut suomeen noin kuukauden välein ja toisen on kuriiri ottanut kuljetettavaksi, mutta ei koskaan tullut perille. Toinen ei Helsingistä ole lähtenyt ollenkaan. Saanut olen kuitenkin rahat takaisin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Nytkin on matkalla tänne, kivijalkakaupat taitavat saada tästä etumatkaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu