Tärkeä luku on hurjat 41,5 %.
Taloustieteilijä ja gallup-tuntija Pasi Holm nostaa esiin uutta mielenkiintoista tietoa puolueiden kannatuksesta. Näiden lukujen valossa sdp ei ole enää duunaripuolue, vaan titteli menee nyt kirkkaasti perussuomalaisille.
Onko demujen pakko leikkiä maailmanparantajapuoluetta?
Gallup-tuntija: Sdp menetti duunarit perussuomalaisille
10
111
Vastaukset
- Anonyymi
RIIKKA PURRA: Yle maksukanavaksi maksukortin taakse tv, eli se maksaa joka katselee, vain radio hoidetaan verorahoilla budjetista
https://www.suomenuutiset.fi/mita-mielta-suomessa-saa-olla-mika-on-ylen-tehtava-onko-kulttuuri-torstain-tuumaustunnilla-asiaa-sananvapaudesta-ja-kulttuurista/ - Anonyymi
Demuista kuuluu itkua....
- Anonyymi
Mutku sanna on niin ihku jakkupuku päällä.
- Anonyymi
Aijai sentään.
- Anonyymi
Suomalainen ureapäisyys kulminoituu tässä.
- Anonyymi
Duunarit ovat kustantaneet veroillaan omalta osaltaan tämän hyvinvointivaltion ja maksaneet sitä kautta valtion ja kuntien virkamiesten ja työntekijöiden sekä poliitikkojen palkkoja. Mutta rajansa on duunarinkin veronmaksukyvyllä, kun duunareiden pitäisi maailmanlaajuisesti pienellä lukumäärällään ruveta elättämään myös koko maailman elättejä vihervasemmistopuolueiden kannustamana. Tähän ei duunareiden verorahat riitä eikä Suomessa ole sitä kuuluisaa taikaseinääkään takomassa Kalevalan Sammon lailla ilmaista rahaa kaikille maailman ihmisille.
- Anonyymi
Demarit saa kannatajia yliopistoista ja kaupungeissa asuvista tyttömistä hipstereistä ja loput fanit on niitä jotka on äänestänyt sdp jo 40 vuotta vähintään.
- Anonyymi
Voiks joku poliitikko opettaa mut tekemään jotain hommaa et voin elättää ne? äänestän sitä kyl kaupanpäälle, jos sen tekee.
- Anonyymi
Opetus on jo suoritettu senkuin haet avustajaksi hallitukseen palkkakin on ihan mukava kerrot heille haastattelussa että elämäsi suurimat asiat on ilmastonmuutos sekä pakolaiset nii avot olet jo palkattu ennekuin lauseesi on lopussa.
Demarit tulee menettämään lisää työssäkäyviä kun selviää että verot ja eläkeikä nousee tuhlailun ja taitamattomuuden seurauksena. Lisäksi työttömyys kasvaa ja työllisten kasvu jää haaveeksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle233081Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122179Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.712043Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1001863Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761593Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥401376Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta151309Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001275- 1111105
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151076