Kauppalehden mukaan

Vassarit ja demarit ovat työttömiä. Persut työssäkäyvimpiä.
Kertoo kaiken oleellisen.

Ei ole mitään vikaa jos on työtön, mutta se on jo häpeällistä jos on työtön katkera vassari.
17<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

No huhhuh, niinpäs on. Mutta olipahan se arvattavaakin, kun joku tai jotkut katkerat vassarit suoltavat tänne tuubaa parhaaseen työaikaan. On ne jotkut ihmiskohtalot surkeita..

Äänestä
  • niin,+tutkimusten+mukaan+persuista+on+40%+duunareita+ja+loput+työttömiä.+Demareista+90%+on+eläkeläisiä+ja+loput+töissä.+Kummassa+puolueessa+siis+on+enemmän+työttömiä?+osaako+persu+vastata?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    niin,+tutkimusten+mukaan+persuista+on+40%+duunareita+ja+loput+työttömiä.+Demareista+90%+on+eläkeläisiä+ja+loput+töissä.+Kummassa+puolueessa+siis+on+enemmän+työttömiä?+osaako+persu+vastata?

    Lue se juttu eläkä kisko valheita perseestäsi

    Äänestä

:DDD

Äänestä

Kannattaa nuo poloiset jättää huomiotta niin ei ruoki apinamaista käytöstä. Surkeaahan se on, millaista porukkaa täälläkin roikkuu. Ainoa elämänsisältä on "persuista" jauhaminen. Kaikki on persujen syytä ilmeisesti.

Äänestä

Vassareihin ja deppareihin uppoaa sosiaalikuluja kaikkein eniten.

Äänestä
  • Vihervammaisiin matuhyysäreihin uppoaa silakkaliikkeineen kaikkein eniten.

    Äänestä

Vasemmiston kannattajat on kyllä kiihkoisena käsi syvällä toisten taskuissa vaikka itse ei laita rikkaa ristiin!!! Voi saakelin saakeli että sylettää!!!

Äänestä

Täytyy sanoa että en olisi uskonut, että persut voivat olla töissäkävijöiden puolue!
Hmm, pitäisiköhän muuttaa omaa suhtautumista. Taitaa olla sittenkin aika paljon mustamaalausta persuja kohtaan että olisi kaljabaarijunttien tai työttömien puolue. Ehkä olen uskonut näitä vasemmiston valehtelijoita ja vasemmistomediaa liikaa.

Äänestä
  • joup, minä olen eläkkeellä, äänestäisin heti persuja ellei vaimo olisi vielä töissä. Minusta jossain vaiheessa duunareille on vaan annettava se mitä ne haluaa, lomat pois, ylityö- ja sunnuntailisät pois ja palkat alas. Toivottavasti näen tuon vielä ja saan nauraa.

    Äänestä

Persut ovat niin paljon hyvää, ettei uskoisi. Mutta uskon kuitenkin.

Äänestä

Jos+tarkoitit+sitä+uutista+jossa+kerrottiin+PS+kannatuksen+olevan+duunaripiireissä+yli+40%,+niin+eihän+se+kerro+työttömyydestä+vielä+mitään.+Mutta+jatka+toki+asioiden+vääristelyä+ja+muista+haukkua+kaikki+jotka+eivät+ole+samaa+mieltä+kanssasi.

Äänestä
  • Vielä+jatkoa.+Jos+PS+kannatus+on+vaikka+20%+ja+vaikkapa+puolet+duunareista+äänestää+PS,+niin+silloinhan+loput+60%+olisi+työttömiä?+Paljonko+tästä+60%:ta+on+lapsia+,+eläkeläisiä,+opiskelijoita?+Ja+loppukaneettina+todettakoon,+että+SDP+vasemmisto+kannatus+ei+ole+yhteensä+60%+On+muitakin+puolueita.+Eikä+artikkeli+edelleenkään+todista,+että+kaikki+persut+olisivat+töissä.

    Äänestä

  • Et lukenut juttua? Persujen kannattajissa on enemmän työssäkäyviä, kuin muilla puolueilla. Vasemmistolla vihreitä lukuunottamatta kannatus on alhaisempaa työsskäyvillä kuin muilla. Ei tämä jätä tulkinnan varaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vielä+jatkoa.+Jos+PS+kannatus+on+vaikka+20%+ja+vaikkapa+puolet+duunareista+äänestää+PS,+niin+silloinhan+loput+60%+olisi+työttömiä?+Paljonko+tästä+60%:ta+on+lapsia+,+eläkeläisiä,+opiskelijoita?+Ja+loppukaneettina+todettakoon,+että+SDP+vasemmisto+kannatus+ei+ole+yhteensä+60%+On+muitakin+puolueita.+Eikä+artikkeli+edelleenkään+todista,+että+kaikki+persut+olisivat+töissä.

    Viimeisten galluppien mukaan Perussuomalaista puoluetta äänestäisi 750.000 Suomen kansalaista, jos eduskuntavaalit järjestettäisiin nyt. Lisäystä kannattajakunnassa on ollut
    n. 200.000 äänestäjän verran 8/kk:ssa, eli uusia kannattajia on tullut n. 1.000 kpl pyhää arkea joka päivä huhtikuun 2019 eduskuntavaalien jälkeen.

    Äänestä

Ja Suomiurea vaan loiskuu. Ette vielä tiedä, että tulette hukkumaan omaan eritteeseenne.

Äänestä

Miksi luokkatietoisen työläisen pitäisi käydä suurpääoman omistamassa tuotantolaitoksessa tai vastaavassa töissä?
Työläiset menevät töihin vasta sitten, kun tuotantolaitokset ym. on otettu työväenluokan haltuun.
Siihen asti luokkatietoinen työläinen elää yhteiskunnan leivissä. Yhteiskunnan tulonsiirrot ja edut on työväenpuolueet taistelleet itselleen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Vassarit ja demarit ovat työttömiä. Persut työssäkäyvimpiä.
Kertoo kaiken oleellisen.

Ei ole mitään vikaa jos on työtön, mutta se on jo häpeällistä jos on työtön katkera vassari.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu