Tavallisia poikia

Näitä tavallisia poikia on jokaisessa kylässä ja kaupungissa.

https://www.satakunnankansa.fi/a/c2c1952e-d7f8-4115-881f-7032d1c19d1a
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Porvarillinen talouspolitiikka ja vapaakauppa tekevät heitä lisää ja lisää. Olemme siirtymässä Yhdysvaltalaiseen talousmalliin, joka suuresti muistuttaa serkkujensa venäläisten taloutta. Siinä merkittävä osa kansantuotteesta syntyy rikollisessa toiminnassa, kun muutakaan ei ole tarjolla ja rikkaat paskahousut inisee olemattomista veroistaan niin, ettei kunnollista sosiaaliturvaakaan riitä.

Muistakaahan katsoa jenkkien toimintarainoja, on miehekästä menoa ja niin ku tosi niin ku jännää silleen. Se apinoiden maailma on tulossa Suomeenkin.

Äänestä

nuoruus ei sitten alkaa enää kaljalla ja tupakilla kuten ennen,

Äänestä

Eikä ne tavalliset pojat välttämättä edes ole rahvaan poikia. Saattaa joku elitisti firman johtaja tulevaisuudessakin järkyttyä kun ongelma löytyykin omasta perheestä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Näitä tavallisia poikia on jokaisessa kylässä ja kaupungissa.

https://www.satakunnankansa.fi/a/c2c1952e-d7f8-4115-881f-7032d1c19d1a

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu