Vihreä Ozan Yanar sai suojatyöpaikan

Eduskunnasta putoaminen oli suuresti järkyttänyt Ozan Yanarin, nyt ammattiliitto pro on palkannut hänet epämääräiseen asiantuntijatehtävään.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000006392404.html
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Tästä on hyvä jatkaa!

Äänestä

Tyhjäntoimittaja jolle proon jäsenet joutuvat maksamaan palkan.
Täysin turha mies tuo oli eduskunnassakin.

Äänestä
  • Haitallinen henkilö touhuineen Suomen eduskunnassa ja jaloilleen näyttää tippuneen, eli samanmieliset pelastaneet tontun.

    Äänestä

Se on hienoa että vankan koulutuksen omaava, 32-vuotias taloustieteen opiskelija ja eduskuntapudokas palkataan Ammattiliitto Pro:lle hommiin.

Normaaleja palkkatoitä koko ikänsä kartellut pakolainen on tästä eteenpäin Pron "Elinkeino- ja talouspoliittinen asiantuntija".

Olisi naisvaltaiseen Pro:hon varmasti löytynyt joku oikeastikin naisvaltaisen alan asioita osaava ihminen. Eikä pelkästään Vihreiden mandaatilla sisään suojatyöpaikkaan väkisin työnnetty kurdiöykköri.

Äänestä

Tuollainen irakki keräämään kulkukoirienkoiranpaskoja kaduilta.

Äänestä

Toivottavasti ammattiliitto Pro osasi tehdä kustannustehokkaan henkilövalinnan itselleen.

Koska Yanarilla ei ole aikaisempaa työkokemusta tuollaisesta tehtävästä, olisi hänet pitänyt palkata harjoittelijan palkajja. Siis periaatteella että "Me maksetaan sulle sama palkka, kuin mitä saat nykyisestä tehtävästäsi."

Yanar on sopeutuseläkeläinen Eduskunnasta.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000006071826.html
Tienannut viime toukokuusta lähtien 2100 €/kk bruttona. Tämä olisi sovelias harjoittelijan palkka myös Pron hommiin.

Äänestä
  • Yanar on varastoitu odottamaan seuraavia eduskuntavaaleja, tyhjäntoimittajalle kansanedustajan paikka on unelma-ammatti.

    Äänestä

Eipä ole Pron asiantuntia taso kovinkaan korkeata luokkaa.

Äänestä

Ja sitten vielä Husu Husseinille ja tälle Al Täille (vai mikä se nyt oli ) joku hyvä suojatyöpaikka, näinhän se tuppaa menemään juuri noilla suojatyöpaikkaturisteill.

Äänestä
  • Kyllä, puoluekirja ohittaa sivistyksen, koulutuksen ja pätevyyden.

    Äänestä

Nyt tuli lopullinen niitti erota liitosta , en todella halua olla maksamassa ko henkilön palkkaa.

Äänestä

Nuoret koulutetut suomalaiset ovat kai liian fiksuja ay-hommiin. Olisi mukava kuulla ay-pomolta, millä eväillä tuo tyyppi valittiin ja oliko muita hakijoita.

Äänestä

Kumma kun yksityisen sektorin yritykset palkkaa tällaisia lahjakkaita ihmisiä vaikka johtotehtäviin.

Äänestä

Suomessa on kiva maksaa veroja.

Äänestä

Eroan Prosta heti tuon takia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Eduskunnasta putoaminen oli suuresti järkyttänyt Ozan Yanarin, nyt ammattiliitto pro on palkannut hänet epämääräiseen asiantuntijatehtävään.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000006392404.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu