Perussuomalaisten helluntailainen Mika Niikko uskoo saaneensa edustajantehtävänsä Jumalalta. Onko Niikosta rakentavaksi poliitikoksi vai onko pelkkä kärkevä huutaja? Kiva kuulla mitä muut on mieltä.
Kansanedustaja Mika Niikon poliittiset ansiot?
Anonyymi
46115
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 46
Vanhimmat
Luulen Niikon tekevän oikeita asioita suomalaisten parhaaksi. Jos Herra on Niikon puolella, kuka voi olla häntä vastaan?
Ilmestyyköhän Herra tänään ulkoasiainvaliokunnalle? Jos Hän näyttäytyy, on selvää että Niikko jatkaa puheenjohtajana helposti ja entistäkin suuremmalla arvovallalla.
Niinköhän Niikko sitten vakuutti vai Herra vaikutti? Aatteleppa ihan ite.
Kaikki jotka eivät Niikkoa äänestä. Eli suurin osa kansaa.
No ei ilmestynyt herra ja Niikko otti loparit.
Tilalle tuli ateisti Halla-aho eli jospa siellä päästäisiin taas päiväjärjestykseen.
Kansanedustuslaitoksen häpäiseminen puhujapöntössä tuomalla esiin taikauskonsa.
Mitä on taikausko? Onko se taikauskoa, kun suomalainen kosmologi kertoo kirjassaan, että ennen alkuräjähdystä ei ollut mitään, ei aikaa, ei materiaa, ei yhtään mitään?
Kuulostaa yhtä käsittämättömältä kuin se, että Jumala loi kaiken ex nihilo, tyhjästä.
Oppimattoman mielestä asia voi kuulostaa samalta.
Otan osaa...
Äänestäjiensä tunnollinen edustaminen eduskuntalaitoksessa tuomalla esille uskonsa oikeisiin asioihin Jumalalle kunniaksi.
Niikko kai edustaa äänestäjiä, jotka ovat nuorena rötöstelleet ja sitten epätoivoisessa tilanteessa löytäneet "Jeesuksen" lähempää kuin hirttonarun.
Jos Niikko on ollut jumalalleen kunniaksi, meillä on varmaan aika erilaiset käsitykset kunniasta.
Ihmisillä on tosiaan erilaisia näkemyksiä siitä, mikä on kunniaksi. On esim miehiä, joiden mielestä on hienoa ja heille kunniaksi se, että he ovat maanneet satojen naisten kanssa. Tai satojen miesten, kuten yksi homo kertoi suurimmassa päivälehdessä.
Kiinalaiset voivat pyytää vastapalvelusta, kun rahoittivat vaalikampanjaa.
Vaalirahoitus tuli todennäköisesti tavalliselta yrittäjältä. Mutta isomman uskottavuusongelman muodostaa se, että Niikon Kiinan matkan maksoi kiinalainen tiede- ja teknologiaorganisaatio, joka on FBI:n mukaan harrastanut USA:ssa teollisuusvakoilua. Kertoo vain siitä, että pelkkä Ison Kirjan koulutus ei anna eväitä isossa maailmassa toimimiseen. Hyödylliset idiootit ovat turvallisuusriskejä.
Hesari:
ULKOASIAINVALIOKUNNAN varapuheenjohtaja Erkki Tuomioja (sd) sanoo, että valiokunnan puheenjohtajan Mika Niikon (ps) Kiina-kytköksiin ei tulla sinänsä valiokunnassa enää palaamaan. Tuomiojan mukaan valiokunnan jäsenten kanssa käydyssä keskustelussa ei tullut esiin esimerkiksi mitään epäluottamuslausetta Niikkoa kohtaan.
Niikko on jeesuksen valitsema "kansanedustaja" tosin tämmöisen hörhön paikka olisi ihan muualla kuin eduskunnassa.
Sananl.17:15 Syylisen syyttömäksi ja syyttömän syylliseksi tekijä ovat kumpikin Herralle kauhistus. Jes.5:23 jotka lahjuksesta julistavat syyllisen syyttömäksi ja ottavat oikeuden siltä, joka oikeassa on!
5Moos.25:1-2 Jos syntyy riitä miesten välillä ja he astuvat oikeuden eteen ja heidät tuomitaan, syytön syyttömäksi ja syyllinen syylliseksi, ja jos syyllinen tuomitaan raippoihin, niin käskeköön tuomari hänet laskeutua maahan ja annattakoon läsnä ollessaan hänelle hänen rikostaan vastaavan määrän raippoja....
OI, Niikko on messiaamme,odotamme vain paavin julistamista häntä pyhimykseksi.
Puhemies Vanhanen kansanedustajien rikosepäilyistä "Eduskunta ei ole poliisi tai syyttäjä".
Kiinalaisilla on ilmeisesti pitkän tähtäyksen suunnitelma. Niin sanotusti tulevaisuuden investointi. Olettavat, että jos persut pääsevät hallitukseen niin Niikosta tulee ministeri. Sitten. laitetaan saatavat maksuin. Ministeri on hyvä saalis omassa taskussa!
Mika Niikko puolusti ärhäkkäästi sähkötupakkaa eduskunnassa ja oli samaan aikaan aikeissa alkaa tuoda sähkötupakkaa Suomeen. Niikon mukaan hänellä ei kuitenkaan ole ollut kaksoisroolia kansanedustajana toimiessaan.
Valheellinen herja jälleen kerran osoittaa sen mitä puoluetta ja ketä ehdokasta kannattaa todellakin äänestää. Kiitos että jatkatte Perussuomalaisten vaalityötä ja muistutatte siitä ketä tulemme äänestämään. Hyvähän se on muidenkin tietää. Sama homma muiden kristittyjen kansanedustajien, Trumpin ja palavien Junalan miesten kanssa. Kaikki saavat täällä saman käsittelyn jonka alkuperä on sielunvihollisesta.
Junalan miehet kiittää.
Junalan miehethän on töissä Valtion Rautateillä junissa.
Helluntailaiseurakunnissa kastettavalta vaaditaan tupakoimattomuutta. Tupakoitsija ei siis pääse kasteelle. Mites sähkötupakoitsija, pääseekö kasteelle?
En ole kuullutkaan. Kerran olen kuullut kun Suomen suurimmassa helluntaiseurakunnassa kysyttiin seurakuntaan liittyvältä onko tämä Volvo vai Bemari miehiä. Jotta srkn miehet voi laittaa tulijan oikeaan luokkaan. Mies vastasi vähän vaisusti olevansa bemarimies. Kysyjä kai luuli olevansa hauskakin. Ei oikein uponnut meikäläiseen moinen "huumori"
Sähkötupakan tuominen on ongelmallista uskovaisen helluntalaisen moraalin kannalta. Siinä meni Niikon uskottavuus. Vieläkö löytyy kannattajia?
Niikko on Herran enkeli, hänellä ei ole edes mahdollisuutta tehdä mitään moraalitonta, koska Hän on Jumalan itsensä valtuuttama edustajansa, joka ei missään olosuhteissa tee virheitä. Mutta pahinta asiassa on se, että Hänen( NIIKON) arvostelijansa joutuvat taatusti helvetin tuliseen järveen, oli sitten arvostelijoissa kyseessä vaikka paavi tai piispa, siitä vain samaan liemeen kaikki hiippoineen ja sauvoineen.
Kaikki me mennään n. 2 metrin syvyteen ja "kevyet" mullat päälle paitsi ne jotka haluaa polttohautauksen. Mutta Niikko?
Ehkä hallituksen kannattaisi kääntyä Niikon puoleen hengityssuojainjupakassa. Ei ole siunausta, kun käydään Räsäsen, Niikon ynm. kimppuun.
Niin ja mistähän johtuu että melkein kaikki koronatartunnat on nimenomaan saastan ja haureuden keskuksessa, jota Helsinki Suomessa edustaa.
Aivan, ja paavit ne panee nuorta kuoripoikaa, mistä se............................
Mika Niikossa on kaikki helluntailaisen poliitikon ominaisuudet.
Mika Niikko jatkoon eduskuntaan.
Luulisi että tuollaisella ruokien kavalluksella pääsee kyllä eduskuntaan.
Siellähän kaikki ajattelevat vain itseään ja omaa kannatustaan.
Täältä ainakin lähtee ääni Mika Niikolle! On lähtenyt aina ennenkin.
Helluntailainen uskovainen mies paikallaan ja uskaltaa avata suunsakin mikä tietysti näitä muotojumalisia suututtaa.
Eipä ole sillä sitten pitkä ansioluettelo, on lahkolainen ja osaa avata suunsa.
Tottakai äänestin Mika Niikkoa.
Miksi pitäisi äänestää. Ei pelkkä helluntalaisuus tee ihmisestä valtiomiestä/naista. Tarvitaan laajaa yhteiskunnallista tietämystä ja koulutusta.
Mika Niikon poliittiset ansiot ovat Pyhän Hengen kaste, jonka merkkinä on kielilläpuhuminen.
Huono vitsi.
Niikko on kätevä ja rehellinen kansanedustaja, kerta kaikkiaan.
Itse äänestän aina KDn ehdokasata mutta kyllä Niikko on ihan hyvä kansanedustaja. Samaa sarjaa kun Antero Laukkanen. Niikko on tehnyt merkittävän työn Vantaalla liittyen ruokajonoihin. Päivi Räsänen on valtakunnallisesti merkittävämpi koska kuuluu kirkkoon niin hänen avioliitto mielipiteellään on suurempi yhteiskunnallinen vaikutus.
Huh huh.
Äänestin Niikkoa.