Vanha kurppa Nancy Pelosi

Veti herneen syvälle nenään.
1650
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Trump oli vetänyt aikaisemmin. Kummaltakin lapsellista käytöstä.

Äänestä
  • Kädellekö suudella olsi pitänyt erokäräjien käynnistäjää???

    Äänestä

  • KATSO ITSE videot tapahtuneesta äläkä usko Ylen propagandaan.Trump ei kätellyt varapresidenttiä jolle ensiksi ojensi puhekansion ja sama kohtelu Pelosille.Kättely tuossa tilanteessa jossa presidentti ei kohtaa käteltäväänsä samalla tasolla silmätysten olisi ollutkin outoa.Varapresidentti ja Pelosi olivat metrin korkeammalla korokkeella ja kaukanakin käteltäväksi.Eihän se siis ollut mikään kättelytilanne ja videolta näkyy että Trump ei edes nähnyt pelosin kättely-yritystä koska oli jo kääntynyt. Tekemällä tehty suuri kohu uutinen muka.Tälläkin kertaa taisi olla kuitenkin sitä samaa agenda journalismia ja annetaan tahallaan väärää kuvaa tapahtuneesta

    Äänestä

Pelosiille taisi olla erittäin nöyryyttävää nähdä kuinka kova suosio presidentillä on.
Silmät pälyili epäuskoisina eikä voinut mitään kun pressa pisti jauhot suuhun.
Epämiellyttävä akka, näytti todelliset kasvonsa ja oman narsisminsa kun ei juonittelu tunnu purevan.

Äänestä
  • Trumpin puhe oli kansakuntaa kokoava,Pelosia se taisikin eniten vituttaa

    Äänestä

Taitaa Pelosin akalla ottaa aika koville.

Äänestä

Taitaa olla pikaisen hoidon tarpeessa

Äänestä

Trump on kyllä hölmö ja melkoinen pelle. Edustajainhuoneessa puheenjohtaja osoitti repimällä pressan puheen olevansa samalla tasolla. Ja tätä toimintaa esim. HS pitää ihan asiallisena ja hienona käytöksenä.
Muutenkin tuon usalaisen eduskunnan jäsenten käytös vaikuttaa vähintäänkin uskomattoman ala-arvoiselta. Ja tätä valtiota Suomen poliittinen johto nuolee ihan intona.

Äänestä
  • Ei Pelosi ollut Trumpin kanssa samalla tasolla.Hän oli huomattavasti korkeammalla (fyysisesti) koska oli korokkeella Trumpin takana. Henkisesti hän oli Trumppia sitten vastaavasti huomattavasti alempana.

    Äänestä

  • Vai HS pitää toimintaa asiallisena ja hienona käytöksenä.No sehän muuttakin sitten kaiken.Eikö HS tälläkertaa ollutkaan Trumpin puolella?

    Äänestä

pahasti dementia vaivaa jo 79v on Nancy

Äänestä
  • Trumpia taasen narsismi.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Trumpia taasen narsismi.

    No. Narsismi taitaa vaivata kaikkia maailman päättäjiä.

    Äänestä

Saa sitten taas yksi kansakunta katua taas oikein hartaasti mielipidettään oikeasta valinnastaan.

Äänestä

Mutta missä oli demokraatien salainen ase cnn toimittaja jimmie acosta?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Veti herneen syvälle nenään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu