Voisiko feministi kerrankin avata tätä asiaa kun se on kovasti jo yleistynyt tuolla maailmalla??
https://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/white-supremacist-posters-ipswich-removed-council-a9316216.html?fbclid=IwAR0Y5_besBt9j1rTasFas5eVZunAZJGJBBEU3xFWxoGYgD6IBSFA99orqAQ
https://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/white-supremacist-posters-ipswich-removed-council-a9316216.html?fbclid=IwAR0Y5_besBt9j1rTasFas5eVZunAZJGJBBEU3xFWxoGYgD6IBSFA99orqAQ
Vastaukset 2
Vanhimmat
Huhhuh tuota linkin juttua?!
"On OK olla valkoinen"-lause on muka valkoista ylivaltaa osoittava? Sehän tarkoittaa, että "Ei ole OK olla valkoinen"-lause olisi jotenkin sopivampi! Siis rasismia vastustava lause on muka pahempi kuin rasismia kannattava lause!? Melkoinen esimerkki valkoisten vastaisesta rasismista.
Mitä tulee nykyiseen feminismiin, niin sehän ona vain valkoista heteromiestä vastaan. Se kyllä hyväksyy valkoiset naiset ja homomiehet.
Valkoiset heteromiehet - etenkin vanhemmat setämiehet - ovat feministien vihollinen nro 1, muttaihan yleisesti myös jauhavat jatkuvasti tuosta "valkoisesta etuoikeudesta", että näköjään ne sitten haluavat syyllistää kaikkia valkoisia kollektiivisesti.
Kirjoita googleen "white privilege" niin saat ruudun täyteen täyttä valkosiiin kohdistuvaa rasistista paskaa sisältäviä linkkejä.
Saisikos siis vain pliis olla rauhassa valkoinen valkoisten omassa maassa, tänne kun ei ole ruskeiden ihmisten mikään pakko tulla, koska maailma on pääasiallisesti täynnä niitä ruskeiden omia maita muutenkin.
Tänne ei tosiaan tarvitse tulla syyllistämään ja leikkimään uhria tai sanelemaan miten käyttäytyä.