Voisin kirjoittaa kirjan ja ketä sekin sitten kiinnostaisi muuta kuin itseäni. Elämäkertani voisi olla eläkekertani kun ilostuin kovasti kun tuli eläkkeeseen korotus. Ostin säästöpossun kun ajattelin että siihen mahtuu paljon kolikoita ja joskus voin sujauttaa setelinkin. Säästän siten sitten johonkin kivaan vaikka siihen että pystyn maksamaan seuraavan sähkölaskun, en jää osattomaksi koska voin keittää kahvit ja lämmittää kolmannen kerran isoa tekemääni jauhelihaperunalaatikkoa. voin ladata kännykän ja katsella mainoksia telkusta ja uutisia ja kirjoitella tänne chattiin. Yksi ihminen sanoi että kun jää eläkkeelle tai joutuu niin ei sitä vanhana enää niin paljon mitään tarvitse ja siitä toinen vanhus riemastui ; Jaa juman´kaut sillon sitä vasta kaikkea tarvitseekin ja oikeen paljon. Vapaata aikaa kun on niin voi matkustella ummet ja lammet ja aloitella uusia harrastuksia ja vaikka mitä kivaa tiedossa ehtoopuolella, nythän se elämä alkaa.
ketä vois vähempi kiinnostaa
Anonyymi
0
51
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1852680Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 73921
- 64921
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20810Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait239809Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka283767Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88759Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708