nieleskelee koko ajan puhuessaan? Ärsyttävää seurata
Miksi toi Halla-aho
Anonyymi
58214
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 58
Vanhimmat
Älä seuraa!
Hallis on outo mies
Aloittajalla on joku outo pakkomielle sillä on varmaan ranteessakin joku ihokarva väärässä kohtaa ja pitää nyppiä sitä koko ajan
Me ihmiset ollaan erilaisia. Joillain on tapana niiskauttaa nenää joka lauseen jälkeen, joku puhuessaan toistelee äääää tai öööööö ja joku kurtistelee silmiään tai pureskelee alahuultaan. Joku nieleskelee ja joku piereskelee.Yritä suvaita muita ihmisiä.
Sillä itsekin kuvottaa valehtelunsa?
Halla-aholla on nilemisvaikeuksia jotka voivat aiheutua neurologisista syistä kuten esim. Parkinsonin taudista.
Pelimies (mtv3) kertoi selityksen nieleskelyyn pari (?) vuotta sitten.
Sen täytyy nieleskellä kun puheet yököttää itteensäkin.
Jos se jo ennakkoon harjoittelee syömään sanojaan.
Ministeriposti ja varsinkin aivan mahdollinen pääministerin paikka vaatisi laajamittaista sanojen syömistä ennen kun saisi hallituskoalition kasaan.
Se voi kohtua myös epärehellisyydestä, kun Trump haukkui rukousaamiaisella demokraatteja, niin hänelläkin oli kummallisia pakkoliikeitä, hän väänteli vartaloaan puolelta toiselle, se kielii epärehellisyydestä, Halla-Ahon tapauksessa kyse on varmaan samasta asiasta.
Kaikilla ihmisillä on vikansa, ja niistä ei saisi pilkata.
Mutta eihän vihervasemmistolaiset malta olla pilkkaamatta.
Miksi vihervasemmistolaiset ovat niin huumorintajuttomia?
- No kun ei voi kertoa vitsejä homoista, ruotsalaisista, ännäalkuisista, juutalaisista, läskeistä, savolaisista, saamelaista... eikä kestään muistakaan kun kaikki loukkaa joitain, niin ei siinä paljon naurata
Samaa miettinyt.Kamalan totista ja ilotonta väkeä,naamat aina norsunveellä ja vitsiä ei saa vääntää kuin persuista ja uskovaisista. Ei käy tuota apeaa porukkaa kateeksi.
Vihervassut ei vihapuheesta kyllikseen saa. Toisten moittiminen ja ivaaminen on heillö ihan elämän päätarkoitus kun muutakaan ei ole.
Parkinsonin tautiin kuuluu nielemisvaikeudet.
Niin ? Ei hänellä näy olevan mitään vaikeuksia niellä. Nielee hyvinkin sujuvasti ja usein.Parkinson potilas ei saa nielaistua ja siksi alkaa helposti sylkivana näkymään.
Linkki "tietoosi", muutoin mutua.
Linkki "tietoosi".
Mistä tiedät? Linkki "tietoosi".
Anna linkki "tietoosi", muutoin mutua.
Mikäs klimppikohtaus tuolle linkin vaatijalle on tullut ?
Jos olis vasuri niin tuskinpa häirihtis millään lailla?
Ei vaikka nielis ja pieris yhtä aikaa niinkuin vasureista suurin osa tietenkin tekeekin.
PersuTROLLI:n tuubaa.
Mä tykkään kuunnella Jussin rauhallaista puhetta ja nielaisuja. Ihana !
Sama täällä.Mulle Jussin puhe on paras ASMR...aaah !
Punikithan ovat juuri tuollaisia vainoajia, kyttäävät toisia ihmisiä mustamaalatakseen, yrittäen peitellä omaa yllättävän laaja-alaista vajaavaisuutta.
Koomustrollin tuubaa.
Ovat kyllä kovia kyttäämään muita ja muiden virheitä onpa virhe heidän mielestään sitten toisen ulkonäössä, käytöksessä,puheessa tai missä hyvänsä. Oma pesä on paskassa mutta ulkopuolelle vahditaan kaula pitkällä.
Linkki väitteesesi, muutoin mutua.
PS on kokoomuksen porvarillinen sisarpuolue.
Miksi tuo Andersson nytkii kun se puhuu. Onko pukamat vai mikä saa nytkimään.
Kokoomusvaletta.
Jokuhan siellä perässä kinnaa ja hyppyyttää.
Porvattrollihorinaa.
Joku hermostollinen häiriö ?
Porvari TROLLI vauhdissa.
Eli PS:n Halla-aholla nielemisvaikeuksineen.
Ennemmin nieleskelyä kuin joka toinen sana "niinku"
Tai äää...ääää ööööö....äää...öööö...tuotahan on poliitikoilta totuttu kuulemaan. Halla-aho on mahtavan selkeäsanainen puhuja.
Linkki väitteeseesi, muutoin mutua.
Niin kutsutun suvaitsevaiston poliittinen ajattelu näyttää usein niin pähkähullulta, ettei sen selittäminen onnistu ilman psykologisoivaa otetta. Konservatiivinen kustantamo Kiuas on syksyllä julkaissut kaksikin mainiota teosta, jotka auttavat ymmärtämään fanaattisen liberaalin ajatuksenjuoksua.
https://www.oikeamedia.com/o1-127715 Kiiskinen näkee monikultturismin ihannoinnin, “suvaitsevaisuutena” itseään mainostavan uussuvaitsemattomuuden ja Euroopan liittovaltiokehityksen ideologiana, joka palvelee globaalin rahavallan etua:
Poliittinen monikultturismi on nykyajan kansallissosialismia
Onhan tuo julkisestikin sen myöntänyt ettei nauti esiintymisestä. Selkeästi sitä ahdistaa ja tuo nieleminen on mahdollisesti globukseksi sanottu vaiva.
Mutta jaksa vielä vaan painaa Jussi, paljon hommaa on vielä tehtävänä.
Rakastan kuunnella Halla-ahon puhetta. Niin rauhallinen !
Rauhallinen, analysoiva, rehellinen ja suora. Aina ilo muutenkin seurata selkeätä poliitikkoa. On sen verran harvinainen ilmestys jostain syystä.
Etsiköön aloittaja niitä vikoja omasta typerästä päästään.
Siinäpä vasta löytyykin tutkiskelua!
Avaajalla on vaikeus löytää omasta päästä vikoja syystä että hänen päänsä sisusta on täynnä ulostetta sen vuoksi kun hänellä ulosteet kulkeutuvat poikkeavasti ylöspäin !!!
Halla-Ahon päässä puhuu hillityn, asiallisen, ja rauhallisen ILKEYDEN ääni. Sen huomaa ja näkee hänestä, ja se ilkeys tulee ulos hänen suustaan.
Voi hänellä lisäksi jokin tautikin olla tulossa koska, kun nielee noin tiuhaan.
Oletko nyt aivan tosissasi? Eipä tuon halliksen puheissa kyllä tunnu mikään ilkeä salattu takapotku - toisin kuin useimmilla politikoilla, joiden suusta ei edes tule mitään suoraa oikeastaan koskaan.
Käsittämätön taitolaji sekin.
Linkki.
https://www.youtube.com/watch?v=lE_P3j6nf2s
Puhuu rauhallisesti
Miksi Li kiroilee ja Kulmuni kimittää hädissään kun argumentit loppuvat. Pihalla kuin risat käkikellot, yleissivistys ja tietämys nolla.
Antaa Jussin nieleskellä. Vai onko sekin joltain pois ?
On se kyllä juu hirveetä niin. Maailmassa jyllää koronavirus, maailmantalous on menossa kontilleen, velkaisen Suomen rahat valuu ulmomaalaisten rikollisten oikeudenkäyntikuluihin ja vankiloissa elättämiseen ja loput tukina maankiertäjille mutta Jussin nieleskely on ykkös huolenaihe.
Ilmainen neuvo: Älä tee niitä asoita jotka ärsyttää sinua.Toisinsanoen älä seuraa Halla-ahoa.Keksi elämällesi uusi sisältö
Sitä jännittää, en ihmetteleisi jos vielä paljastuisi vatsan kovettajan käyttäjäksi kuten kiira korpi luistelukilpailuissa, ettei tule kakka väärällä hetkellä housuun. Aikuisten vaipat ovat toinen joiden mahdollista käyttöä kantsii tarkkailla.
Sinähän tunnut olevan aiheesta kovasti perillä... onko pitkäkin kokemus kovettajista ja vaipoista ?
Glunks!!!!