Ideaparkin vaatekaupassa on kahta tummaa sorrettu. Onneksi kauppa antoi molemmille sorretuille yhteensä 3000 €. Asiasta kertoi Aamulehti tänään 8.2.
TUMMIA SORRETTU TAAS
Anonyymi
17<50
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Eikö ollut kansallispukuja alessa ?
Meikäläisiä seurueita kannattaa työmatkoillamme kunnioittaa..Terv Malmin-Mannet
Nämä Sossuruhtinaat eivät aletuotteita osta!
Kannattaa maksaa vaikka 3000 euroa, toinen vaihtoehto olisi ollut, että nämä "väärinymmärretyt" olisivat pöllineet kaupasta yli 5000 euron edestä.
Paha mieliii. Lovvo nikkii mutta anna Mersuuu!!!
Mannen vastaus: "Varastaminen kuuluu meidän kulttuuriin..." ;-)
näin+tuotosaa+kultuuria+täytyy+kannataa,+voitot+on+aina+100%+jos+ei+-+200%
Kotoutuminen menee positiivisen kautta eli jos ei varasta mitään saa 3000 euroa.
hyvä rahastuskeino?
Rasismia!!!!!Valkolainen ei varmana saa mitään, vaikka kuinka loukkaantuis kyttäämisestä. Tänään menen kauppaan ja käyttäydyn epämääräisesti. Jos aletaan kyttäämään, vaadin kaverin kans 3000 €. Lisäsi haluan Aamulehden toimittajan paikalle.
On aika kummallista että nämä kansallipukuiset paeveilee vaatekaupoissa joissa ei myydä mustalaisvaatteita.....herää kyllä kysymys mitä ne siellä teki kun eivät käytä vaatteita joita siellä myydään...
Jos siellä oli niitä HH takkeja myynnissä....meillä päin mannella on jokaisella päällä HH takki ja kulmahousut.....muutama vuosi sitten pukeutuva mersu-takkeihin mutta näin ne ajat muuttuu.
Joo nää mannet on veikeitä tyyppejä ne käy rautakaupassakin "kattelemassa" työkaluja niitä on kiva myydä sitten eteen päin.
Oletteko koskaan nähneet mustalaisia töissä? Prameat asunnot kuitenkin on . Jossain tv-ohjelmissa on näytetty asuntoja. Mistähän sitä rahaa kassikaupalla saa?
Oletteko nähneet näitä juhlapuvuissa käyskenteleviä koskaan yksin ostoksilla.
Pareittain tai seurueena katsellaan. Eikö näille juhlatamineissa liehuville mikään
riitä. Kai verot tuli maksettua näistä tuloista.
Hyvä kysymys! Tuskin on veroja maksettu. Pitäisköhän ilmoittaa verotoimistoon. Kyllähän ne nimet saa ainakin Aamulehden toimituksesta. Muutenkin erikoinen juttu koko rahan antotapahtuma.
Toivottavasti katsoitte Rikosraportin tänään . Siinä tuli suoraa puhetta poliisilta mustalaisista.