Persujen mitätön isänmaa-uho ja tulokset

Anonyymi

Halla-aho,ruots-juut sukunen ylipääll. pitää PS-uhoajat kurissa. Ihmettely kun tuntuu että kannatajillaan riittää isänmaallista uhoa, mutta jokin mättää, sillä tulokset on nollatulosta -

persu saavutukset: Aktiivimalli ja raiikaiden rikossalaamis-hallintarekisteri? Uunohtamatta rasismin nostamista Suomessa- ja senkin on luoneet EU-poliitikot mm. Siplähallitus toi maahan suurimäärä maahamuuttajaia , jotka sitten pettivät- maah. muttajat jopa kiinittelivät Siplänkuva-plakaateja seinämiin, uskoen että Sipilä on heidän auttavansa- totuus oli että maahanmuuttajien kotoutuminen jätettiin rempalleen- ja seuraavan - eli nykyisen SDP-halliutksen varaan.

PS-puolueen uholla saisi varmaan oikein kohdistettuna- ja vapautetuna nopeastikin karjana takaisin- jos esim rasismi karsittaisiin pois- sensijaan H-Ahon hallinnassa maahanmuuttaja-vastaisuudella ratsastus tuntuu olevan tosi-asia? ja tarkoitus?

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16233060/miksi-sipilan-kaltaisia-rosvoja-ei-saada-verolle

7

144

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      "persu saavutukset: Aktiivimalli ja rikkaiden rikossalaamis-hallintarekisteri? Unohtamatta rasismin nostamista Suomessa- ja senkin on luoneet EU-poliitikot mm. Sipilähallitus toi maahan suurimäärä maahanmuuttajia , jotka hallitus sitten petti- maah. muuttajat jopa kiinnittelivät Sipilänkuva-plakaateja seinämiin, uskoen että Sipilä on heidän auttavansa- totuus oli että maahanmuuttajien kotoutuminen jätettiin rempalleen- ja seuraavan - eli nykyisen SDP-hallituksen varaan.

      PS-puolueen uholla saisi varmaan oikein kohdistettuna- ja vapautetuna nopeastikin karjala takaisin- jos esim rasismi karsittaisiin pois"

      Persu-uho on samaa suomalaista isämaallis-uhoa jonka kautta aikojen on siirtomaavalta Ruotsalaiset aivopesseet ja pakottaneet- eli 'ryssävihaa', ja nykyään alkaa jo olla vihaa heikkoja ja köyhiä kohtaan eli pahempaa kuin edes hitlerin aikana suom essa- sentään oman maan asukkaita tuettiin.


      Aloitus kuvaa kuitenkin sitä monien tavallisten ps- kannattajien ihannetta- jossa on oikeamielistäkin asiaa- sensijaan persu-johto on kuin ELÄINTEN VALLANKUMOUKSESSA istuvat eduskunta-eliitit- kaukana kansan todellisuudesta?

      Esim onko Halla-ahokaan koskaan ollut tehtaantyöläinen tai palvelualalla?
      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16224161/petti-halla-aho-luovutti-karjalan-venajaisille

    • Anonyymi

      Persu! juuri sinä ! puolueesi oli hallitusvastuussa viime kaudella..ja köyhiä sekä työläisiä kyykytettiin aktiivimallilla sekä kikyllä!!!
      Kiky=palkatonta orjatyötä
      ÄLÄ TULE VÄITTÄMÄÄN ETTÄ PERSUT OVAT TYÖLÄISTEN TAI VÄHÄOSAISTEN ASIALLA, SILLÄ SE ON PASKAPUHETTA, JOS ET TÄTÄ YMMÄRRÄ MENE TAKAISIN SINNE MAAHANMUTTO KUPLAAN...TIRSK

      • Anonyymi

        niinhän tuossa juuri sanottiin.


    • Anonyymi

      Taas on joku retardi vauhdissa. Mutta jatka ihmeessä samaan malliin ja tee itsestäsi vielä enemmän pelle.

    • Anonyymi

      Ilja ei ollut muslimi, mikäli olisi ollut niin suvaitsevaisiksi itseään tituleeraavat tekisivät rikosilmoituksen kiihotuksesta kansanryhmää vastaan, uskonrauhan rikkomisesta, rasismista, populismista ja natsismista.

      • Anonyymi

        Ei ollu ilja musulmaani ei, ilja oli rikollinen.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      98
      4822
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      114
      3952
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      211
      3850
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      119
      2257
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      78
      1980
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1366
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1324
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      168
      1296
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      546
      1178
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1135
    Aihe