Mitä pitää sisällään ateismiusko? Kai teillä nyt edes´jotain on näyttää?
Onko teidäb jumalanne Suuri Sattumus vai Suuri Lajivalinta?
Onko teidäb jumalanne Suuri Sattumus vai Suuri Lajivalinta?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Ei kumpikaan. Et ole vielä edennyt edes wikipedian tasolle ymmärryksessäsi. Mutta jatka yrittämistä! Ehkä joskus opit jotain.
;io Luo homboatte?
Kreationistitrolli pisti taas läskiksi ja alkaa teeskennellä ateistia. Normaalia toimintaa ihmiseltä, joka ei ikinä halua oppia mitään.
Kristittytyjen B-Jumala onb Leesus ta Bisus kun Luterbilaine kirkko hivkii jo homojakib !
Ateismi on jumalhahmoihin uskomisen puuttumista.
Ei muuta.
Jumala Kaikkivaltias Luoja tämän kaiken teki, kaiken materiaalin ja elämän.
Tyhjästäkö?
Ei näin. Ei todellakaan näin.
Jumala on uskovaisten kusetuskeino, kun eivät muuten pärjää.
Uskontunnustukseni on, etten usko jumaliin. Voihan niitä olla, mutta todisteita niistä ei ole. Jos todisteita tulee, uskon.
Ei ateismiin tietenkään kuulu uskontunnustusta. Ateismi on sitä, että EI USKO jumaliin.
Ateisteja on montaa sorttia, mutta kaipa pääsyy ateismiin on se, ettei jumaliin uskomiseen ole mitään hyviä perusteita. Jos olisi, niin silloinhan jumalista olisi olemassa tieteellisiä papereita ja tutkimuksia.
Aloittaja on oppimiskyvytön kreationisti, joka on hokenut näitä asioita yli vuoden täällä putkeen. Luultavasti pidempäänkin.
Uskovat tollot eivät koskaan tajua, että ateisti sitä ja ateisti tätä -tyyliset älyvapaat aivottomuudet eivät todista mitään jumalien olemassaolosta. Todistavatpahan vain jotain varsin olennaista teistien ymmärryskyvystä ja sivistystasosta.
Projisointia. Vain teillä uskovaisilla on uskontunnustuksia.
Jos kokoomus ei pysty päivittämään näkemystään ja ymmärtämään perussuomalaisten toimintalogiikkaa ja motiiveja, sille on tulevaisuudessa luvassa lisää ikäviä yllätyksiä.
Uskon, että Jumalaa tai jumalia ei ole olemassa ja se on itse asiassa täysin mahdotonta.