Matu = Maahantulija

Eikä mikään tunkeutuja, kuten rasistit yrittävät inttää.
21<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Sama kai se on millä nimellä sitä paskaa kutsuu. Eivät kuulu Suomeen!

Äänestä
  • Juuri näin, jätteet kuuluu muualle,ei suomeen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Juuri näin, jätteet kuuluu muualle,ei suomeen.

    Puhutko nyt persuista?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Puhutko nyt persuista?

    Milläs perusteella lähes kolmasosa Suomen kansasta ei Suomeen kuuluisi?

    Äänestä

Miksi niitä tulijoita sitten palautetaan. Siksi, että ovat tunkeutuneet maahan ilman perusteita.

Äänestä
  • matu tarkoittaa juuri noita, usein muihinkin rikoksiin syyllistyneitä onnenonkijoita

    Äänestä

Osaako aloittaja kertoa miksi kansallismielisten riveissä on maahanmuuttajia puhumassa laittomia oleskelijoita vastaan sekä miksi esimerkiksi Junes on puoliksi afrikkalainen?

Äänestä

Rasismikusetus on nykyajan Troijan hevonen.

Mutta ei se pure enää. Huijaus on paljastettu.

Äänestä

Maahan voi myös tulla luvatta tai luovilla mukanaan henkilöpaperit.

Äänestä

𝖳𝗎𝖾𝗍𝗍𝗎 𝗈𝗉𝖾𝗍𝗎𝗌 (𝖬𝖠𝖳𝖴) 𝗈𝗇 𝗈𝗉𝖾𝗍𝗎𝗌𝗍𝖺 𝗈𝗉𝗉𝗂𝗅𝖺𝗂𝗅𝗅𝖾, 𝗃𝗈𝗍𝗄𝖺 𝗍𝖺𝗋𝗏𝗂𝗍𝗌𝖾𝗏𝖺𝗍 𝗍𝗎𝗄𝖾𝖺 𝗄𝖾𝗁𝗂𝗍𝗍𝗒𝗏𝖺̈𝖺̈𝗇 𝗈𝗉𝗂𝗌𝗄𝖾𝗅𝗎𝗄𝗂𝖾𝗅𝖾𝖾𝗇𝗌𝖺̈ 𝗃𝖺 𝗆𝗎𝗂𝗁𝗂𝗇 𝗈𝗉𝗂𝗌𝗄𝖾𝗅𝗎𝗏𝖺𝗅𝗆𝗂𝗎𝗄𝗌𝗂𝗂𝗇𝗌𝖺.

Äänestä

Mantu on paskaa sekä loiseläjä.

Äänestä

Jos suomalaiset lähtisivät joukottain jonnekin Irakiin loisimaan ja vaatimaan siellä itsensä ilmaista elättämistä, niin aivan samanlaisia kuvottavia ihmisiä nekin mielestäni olisivat!

Kyse ei ole siis mistään rasismista!

Äänestä
  • V*ttuilisivat vieläpä irakilaisille, että meillä Suomessa näin paskaa ilmaista puuroa eivät syö edes koirat ja naiset!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    V*ttuilisivat vieläpä irakilaisille, että meillä Suomessa näin paskaa ilmaista puuroa eivät syö edes koirat ja naiset!

    Ja pikkutyttönsä ovat rumia ja huonoja p*nemaan!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    V*ttuilisivat vieläpä irakilaisille, että meillä Suomessa näin paskaa ilmaista puuroa eivät syö edes koirat ja naiset!

    Eivät irakilaiset taida ulkomaan pummeja elättää. Lähettävät ne omansakin muualle!

    Äänestä

Termin virallinen määritelmä on "muualta ansaitsemaan tullut ulkomaalainen".

Äänestä

Niin, siis mituja ja rinttäjiä.

Äänestä

Ma = maahan
tu = tunkeutuja

Asia ei siitä muutu, vaikka kuinka suvakki yrittää vempuloida.

Äänestä

Supettajia ja suveuttajia?

Äänestä

Maan turvaajia (natseilta)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Eikä mikään tunkeutuja, kuten rasistit yrittävät inttää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu