Nautin kun olen sinkku ja vapaa!!

Mites te lapsiperheet? Onko kiva kun lähikoulut loppuu ja joudutte kuskaamaan kakaroita kauemmas ?
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kaikella on aikansa

Äänestä

minä en, rahaa ei tule ovista ja ikkunoista kunte nää rikkaatki lapsiperheet saa lapsilisät vielä

miksi toimeentulotuki sinkku joutuu tiliotetta näyttämään kelalle?

jos rikas lapsiperhe näyttäs tiliotetta kelalle, ei tulis lapsilisää kun heillä on rahaa satoja vuosia eteenpäin vaikka pyöritää talouttaan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mites te lapsiperheet? Onko kiva kun lähikoulut loppuu ja joudutte kuskaamaan kakaroita kauemmas ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu