Ajatellen ihmisyyttä ja ihmisoikeutta, niin tänä päivänä alue monilla päättäjillä on erittäin vaikea ymmärtää.
Siis erittäin vahvasti painotetaan ihmisoikeuksia ja ihmisyyttä olevan myös kielteisen käyttäytymisen / rikolllisella omaavalla ihmisellä. Tässä on tietoinen painotus tässä hallituksessa.
Mutta, miksi nämä ihmiset / politikot eivät painota todellsuutta, miten rikollisen kohteeksi joutuneella ihmisellä on / oli myös nämä oikeudet. Miksi tässä rikollisen oikeuksien painottamisessa kumotaan uhrin oikeudet. Siis rikolliselle pedataa maaperä toisten ihmisoikeuksien / ihmisyyden polkemiselle hyväksymällä mitättömät rangaistukset.
Kokoomuksen Antti Häkkänen on oikealla tiellä, miten elinympäristössämme rikollisen polkiessa alleen ihmisten / uhrien ihmisoikeudet ja ihmisyys tulee saattaa voimakkaampaan vastuuseen. Rikollinenhan on juuri uhka ihmisten ihmisoikeuksiin ja koko ihmisyyteen. Näitä uhkia tulisi poistaa voimakkaammin elinympäristöstämme koventamalla tuomioita. Nytkin pian vapautuu sarjamurhaaja ja siten saa vapaasti olla uhkana toisten ihmisoikeuksille / ihmisyydelle. Tämä hallitus siis ei tue tätä rikollisen toiminnan rajoittamista. Pidentää tuomioita - elinikäistä.
Ihmisyys mutta puolueellisuutena
0
62
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15010909
- 525210
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452423- 302113
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131681Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421524Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta301221Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351166Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92935TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317882