Ihmisyys mutta puolueellisuutena

Ajatellen ihmisyyttä ja ihmisoikeutta, niin tänä päivänä alue monilla päättäjillä on erittäin vaikea ymmärtää.
Siis erittäin vahvasti painotetaan ihmisoikeuksia ja ihmisyyttä olevan myös kielteisen käyttäytymisen / rikolllisella omaavalla ihmisellä. Tässä on tietoinen painotus tässä hallituksessa.

Mutta, miksi nämä ihmiset / politikot eivät painota todellsuutta, miten rikollisen kohteeksi joutuneella ihmisellä on / oli myös nämä oikeudet. Miksi tässä rikollisen oikeuksien painottamisessa kumotaan uhrin oikeudet. Siis rikolliselle pedataa maaperä toisten ihmisoikeuksien / ihmisyyden polkemiselle hyväksymällä mitättömät rangaistukset.

Kokoomuksen Antti Häkkänen on oikealla tiellä, miten elinympäristössämme rikollisen polkiessa alleen ihmisten / uhrien ihmisoikeudet ja ihmisyys tulee saattaa voimakkaampaan vastuuseen. Rikollinenhan on juuri uhka ihmisten ihmisoikeuksiin ja koko ihmisyyteen. Näitä uhkia tulisi poistaa voimakkaammin elinympäristöstämme koventamalla tuomioita. Nytkin pian vapautuu sarjamurhaaja ja siten saa vapaasti olla uhkana toisten ihmisoikeuksille / ihmisyydelle. Tämä hallitus siis ei tue tätä rikollisen toiminnan rajoittamista. Pidentää tuomioita - elinikäistä.

0

74

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

        Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
        Maailman menoa
        381
        5420
      2. Miten löydän sinut

        Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
        Ikävä
        15
        1422
      3. Onko kaivatullasi ruuvit löysällä

        eli himmeä pääkoppa? 🪚
        Ikävä
        105
        931
      4. Miltä se tuntui

        Miltä se tuntui, kun ymmärsit minun ikävöineen sinua?
        Ikävä
        78
        831
      5. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

        Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
        Ikävä
        50
        812
      6. Onko kaivattusi

        seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
        Ikävä
        41
        803
      7. Asentajako putosi radiomastosta

        https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss
        Tampere
        43
        789
      8. Haikeaa miten kaikki meni

        Ei ole rohkeutta enää nähdä. Koska pelkään, että haavat aukeaa. Ikävä on silti, vaikka en vastannut...tiedät mihin.
        Ikävä
        56
        787
      9. Ne viimeiset kerrat

        Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
        Ikävä
        56
        774
      10. Kuinka monesti olet itkenyt?

        Kuinka monesti olet itkenyt kuluneen viikon aikana toisen ihmisen takia? Itse itken joka kerta, kun joku sanoo jotain i
        Sinkut
        132
        773
      Aihe