Jeesus on hyvä!

Anonyymi

Häneen kannattaa turvata!
”Jeesus Kristus on sama eilen ja tänään ja iankaikkisesti.”
Heb 13:8

24

204

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ”Mutta meillä on yhdyskuntamme taivaissa, ja sieltä me myös odotamme Herraa Jeesusta Kristusta Vapahtajaksi,”

      • Anonyymi

        Jeesus tulee takaisin!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jeesus tulee takaisin!

        Ja pian!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jeesus tulee takaisin!

        Minä olen TOINEN tuleminen kumartakaa uskovaiset tai joudutte ikuiseen kadotukseen!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja pian!

        Kyllä Jeesus on hyvä vapahtaja..


      • Anonyymi00028
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja pian!

        ”Turvaa Herraan ja tee sitä, mikä hyvä on, asu maassa ja noudata totuutta;”
        Psalmi 37:3


    • Anonyymi

      ”Herran silmät tarkkaavat vanhurskaita ja hänen korvansa heidän huutoansa.”

      • Anonyymi

        Kiitos Jeesus!


      • Anonyymi

        On valtavaa, että Jumala kuulee rukoukset!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kiitos Jeesus!

        Kaikki kunnia Isälle, Jeesukselle ja Pyhälle Hengelle..Herra rakastaa jokaista ihmistä.
        Hänen luokseen voi tulla jokainen työn ja kuormien uuvuttama, ja jokainen jonka elämä on vailla toivoa. Hän antaa tulevaisuuden ja toivon..


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kaikki kunnia Isälle, Jeesukselle ja Pyhälle Hengelle..Herra rakastaa jokaista ihmistä.
        Hänen luokseen voi tulla jokainen työn ja kuormien uuvuttama, ja jokainen jonka elämä on vailla toivoa. Hän antaa tulevaisuuden ja toivon..

        ”Kiitetty olkoon Jumala, joka ei hyljännyt minun rukoustani eikä ottanut minulta pois armoansa.”


      • Anonyymi

        Rukous kannattaa!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Rukous kannattaa!

        Herra kuulee rukoukset, kiitos Herralle siitä


      • Anonyymi00027
        Anonyymi kirjoitti:

        Kiitos Jeesus!

        Kristuksen Henki, Pyhä Henki
        todisti Jeesuksen kärsimyksistä ETUKÄTEEN!

        ”...ovat tutkineet, mihin tai millaiseen aikaan heissä oleva Kristuksen Henki viittasi, edeltäpäin todistaessaan Kristusta kohtaavista kärsimyksistä ja niiden jälkeen tulevasta kunniasta.”
        1Piet 1:11


    • Anonyymi

      Aamen. Siunausta jokaiselle joka etsii Herraa. Hänet voi löytää jokainen joka etsii. Herra vastaa rukouksiin..

    • Anonyymi

      Kiitos kaikista hienoista kommenteista edellä. Mun mielestäni Jeesus on vähän ristiriitainen kun hän itse puhui raamatussa pahoja vastaan, mutta apostoli Paavali puolestaan puhui pahojen ja lunastuksen puolesta voimakkaasti.

      Luoja on sellainen joka antaa sadetta ja aurinkoa niin hyville kuin pahoillekin. Hän on ainoa hyvä. Luoja luottamus luojaan on eräiden dokumenttien mukaan maan äärissä tärkeämpi kuin Messiaat. Mä pelkään, että tuo puolueriita: Kristus, Paavali, Apollos ja Pietari menee lopulta liian pitkälle ja yli hilseen. Ehkä on parasta vain USKOA SIIHEN ETTÄ LUOJA ANTAA KAIKKEA HYVYYTTÄ NIIN PAHOILLE KUIN HYVILLEKIN. Muistaakseni siihen uskoi jo Patriarkka JOB vastoin niiden lohduttajien käsitystä, jotka väittivät vain hyvien olevan Jumalan suosikkeja.

      Ekumeniassa olisi jokin toivo, mutta Jehova alkoi nauramaan korvieni kuullen ja sanoi rukous PÄÄSTÄ MEIDÄT PAHASTA ! tekee kaiken lopun ekumeniasta sillä kukaan kirkko ei kykene omia pahojaan tuomitsemaan ja karkoittamaan, vaan ainoastaan vieraita. Jehova on ekumeniaa vastaan.

      Eikä riitä, että Kristus olisi hieman ristiriitainen sillä sitä ovat myös Koraani ja jopa Hare Krishna kirjallisuus. YKSISELITTEINEN KÄSITYS ON ETTÄ LUOJA SIUNAA JA SUOSII NIIN PAHOJA KUIN HYVIÄKIN.

      • Anonyymi

        Jeesus tarjosi ristinkuolemallaan ihmiskunnalle, maailman kaikkeuden suurimman lahjan, lunastaessaan syntimme ja sovittaessaan eron Jumalan lapseudesta. Nyt voimme elää taas Hyvän Isämme hyväksyminä
        lapsina riemullista elämää, Jos lankeamme, antaa kaikkivaltias Jeesus katuvalle ja parannusta tekevälle mieluusti anteeksi.


    • Anonyymi

      Jeesus osoitti rakkautensa meitä kohtaan kuolemalla meidän syntiemme tähden.

      • Anonyymi

        Häneen voimme luottaa kuin hukkuva betonisen pelastusrenkaaseen. Aamen.


      • Anonyymi

        Sovituskuolema on ainoa toivo.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sovituskuolema on ainoa toivo.

        Miksi Jumala teki epätäydellisen ihmisen vaikka olisi voinut tehdä tämän jo alunperin synnistä täysin vapaan ikuisiksi ajoiksi, kun kuitenkin tiesi vielä mitä tulee tapahtumaan?


    • Anonyymi

      Ne, jotka näin olivat hajaantuneet, vaelsivat paikasta toiseen ja julistivat evankeliumin sanaa.

    • Ei ole kuin yksi hyvä ja se on Jumala sanoi Jeesus ja tuskin itseään sormella osoitti .

    • Anonyymi

      Jeesuksen vaikutuksesta minäkin olen elossa. Kiitos Jumalalle Hänen elävästä elämästä. Uudestisyntymisen jälkeen olen saanut henkilökohtaisesti elää Jumalan edessä.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      102
      6651
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      369
      6221
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      3093
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      111
      2574
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      108
      2225
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1814
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1663
    8. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      34
      1365
    9. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1340
    10. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1237
    Aihe