Jeesus on hyvä!

Anonyymi

Häneen kannattaa turvata!
”Jeesus Kristus on sama eilen ja tänään ja iankaikkisesti.”
Heb 13:8

24

176

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ”Mutta meillä on yhdyskuntamme taivaissa, ja sieltä me myös odotamme Herraa Jeesusta Kristusta Vapahtajaksi,”

      • Anonyymi

        Jeesus tulee takaisin!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jeesus tulee takaisin!

        Ja pian!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jeesus tulee takaisin!

        Minä olen TOINEN tuleminen kumartakaa uskovaiset tai joudutte ikuiseen kadotukseen!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja pian!

        Kyllä Jeesus on hyvä vapahtaja..


      • Anonyymi00028
        UUSI
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja pian!

        ”Turvaa Herraan ja tee sitä, mikä hyvä on, asu maassa ja noudata totuutta;”
        Psalmi 37:3


    • Anonyymi

      ”Herran silmät tarkkaavat vanhurskaita ja hänen korvansa heidän huutoansa.”

      • Anonyymi

        Kiitos Jeesus!


      • Anonyymi

        On valtavaa, että Jumala kuulee rukoukset!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kiitos Jeesus!

        Kaikki kunnia Isälle, Jeesukselle ja Pyhälle Hengelle..Herra rakastaa jokaista ihmistä.
        Hänen luokseen voi tulla jokainen työn ja kuormien uuvuttama, ja jokainen jonka elämä on vailla toivoa. Hän antaa tulevaisuuden ja toivon..


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kaikki kunnia Isälle, Jeesukselle ja Pyhälle Hengelle..Herra rakastaa jokaista ihmistä.
        Hänen luokseen voi tulla jokainen työn ja kuormien uuvuttama, ja jokainen jonka elämä on vailla toivoa. Hän antaa tulevaisuuden ja toivon..

        ”Kiitetty olkoon Jumala, joka ei hyljännyt minun rukoustani eikä ottanut minulta pois armoansa.”


      • Anonyymi

        Rukous kannattaa!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Rukous kannattaa!

        Herra kuulee rukoukset, kiitos Herralle siitä


      • Anonyymi00027
        UUSI
        Anonyymi kirjoitti:

        Kiitos Jeesus!

        Kristuksen Henki, Pyhä Henki
        todisti Jeesuksen kärsimyksistä ETUKÄTEEN!

        ”...ovat tutkineet, mihin tai millaiseen aikaan heissä oleva Kristuksen Henki viittasi, edeltäpäin todistaessaan Kristusta kohtaavista kärsimyksistä ja niiden jälkeen tulevasta kunniasta.”
        1Piet 1:11


    • Anonyymi

      Aamen. Siunausta jokaiselle joka etsii Herraa. Hänet voi löytää jokainen joka etsii. Herra vastaa rukouksiin..

    • Anonyymi

      Kiitos kaikista hienoista kommenteista edellä. Mun mielestäni Jeesus on vähän ristiriitainen kun hän itse puhui raamatussa pahoja vastaan, mutta apostoli Paavali puolestaan puhui pahojen ja lunastuksen puolesta voimakkaasti.

      Luoja on sellainen joka antaa sadetta ja aurinkoa niin hyville kuin pahoillekin. Hän on ainoa hyvä. Luoja luottamus luojaan on eräiden dokumenttien mukaan maan äärissä tärkeämpi kuin Messiaat. Mä pelkään, että tuo puolueriita: Kristus, Paavali, Apollos ja Pietari menee lopulta liian pitkälle ja yli hilseen. Ehkä on parasta vain USKOA SIIHEN ETTÄ LUOJA ANTAA KAIKKEA HYVYYTTÄ NIIN PAHOILLE KUIN HYVILLEKIN. Muistaakseni siihen uskoi jo Patriarkka JOB vastoin niiden lohduttajien käsitystä, jotka väittivät vain hyvien olevan Jumalan suosikkeja.

      Ekumeniassa olisi jokin toivo, mutta Jehova alkoi nauramaan korvieni kuullen ja sanoi rukous PÄÄSTÄ MEIDÄT PAHASTA ! tekee kaiken lopun ekumeniasta sillä kukaan kirkko ei kykene omia pahojaan tuomitsemaan ja karkoittamaan, vaan ainoastaan vieraita. Jehova on ekumeniaa vastaan.

      Eikä riitä, että Kristus olisi hieman ristiriitainen sillä sitä ovat myös Koraani ja jopa Hare Krishna kirjallisuus. YKSISELITTEINEN KÄSITYS ON ETTÄ LUOJA SIUNAA JA SUOSII NIIN PAHOJA KUIN HYVIÄKIN.

      • Anonyymi

        Jeesus tarjosi ristinkuolemallaan ihmiskunnalle, maailman kaikkeuden suurimman lahjan, lunastaessaan syntimme ja sovittaessaan eron Jumalan lapseudesta. Nyt voimme elää taas Hyvän Isämme hyväksyminä
        lapsina riemullista elämää, Jos lankeamme, antaa kaikkivaltias Jeesus katuvalle ja parannusta tekevälle mieluusti anteeksi.


    • Anonyymi

      Jeesus osoitti rakkautensa meitä kohtaan kuolemalla meidän syntiemme tähden.

      • Anonyymi

        Häneen voimme luottaa kuin hukkuva betonisen pelastusrenkaaseen. Aamen.


      • Anonyymi

        Sovituskuolema on ainoa toivo.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sovituskuolema on ainoa toivo.

        Miksi Jumala teki epätäydellisen ihmisen vaikka olisi voinut tehdä tämän jo alunperin synnistä täysin vapaan ikuisiksi ajoiksi, kun kuitenkin tiesi vielä mitä tulee tapahtumaan?


    • Anonyymi

      Ne, jotka näin olivat hajaantuneet, vaelsivat paikasta toiseen ja julistivat evankeliumin sanaa.

    • Migone

      Ei ole kuin yksi hyvä ja se on Jumala sanoi Jeesus ja tuskin itseään sormella osoitti .

    • Anonyymi

      Jeesuksen vaikutuksesta minäkin olen elossa. Kiitos Jumalalle Hänen elävästä elämästä. Uudestisyntymisen jälkeen olen saanut henkilökohtaisesti elää Jumalan edessä.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      36
      4270
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      134
      4057
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      63
      3695
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      87
      3551
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      33
      3527
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      64
      3341
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      84
      2906
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2825
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2616
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2314
    Aihe