kertokaahan kokemuksia silikoneista lihaksen päällä? näkyvätkö reunat ? entä laskeutuvatko ” aidon oloisesti”
miltä tuntuu liikkuessa ym
oletko lllut tyytyväinen, että otit nimenomaan lihaksen päälle
silikonit lihaksen päälle
2
167
Vastaukset
- Anonyymi
Terveyden kannalta olisi edullisempaa hankkia lihakset salilta. Ja muutenkin. Miten silikonien kanssa edes voi urheilla, jos niitä pitää varoa? Ihminen alkaa rapautumaan varsin nuorena. Parikymppinen mies saa hauikset vielä helposti, nelikymppisillä enää harvalla komeita hauiksia on. Että ajatella siitä käsin. Miltä näyttää, kun iho ja ihonalusrasva ovat ohentuneet ja lihakset huvenneet muutenkin. Todennäköisesti varsinaiselta pelleltä näyttää siinä vaiheessa. Ja se hetki on pian, jos urheilu ei kiinnosta nytkään.
- Anonyymi
Ei kai aloituksessa ole kyse miesten silikoni-implanteista joilla suurennetaan rintalihaksia. Naisten rintoja ei pystytä suurentamaan oikeastaan lainkaan salilla, pikemminkin päinvastoin kun rasvaa häviää rinnoistakin.
Kun naisten rintoja suurennetaan silikoni-implanteilla, omien rintojen koko ja rasvamäärä ratkaisee asennustavan. Jos rinnat ovat pienet ja rasvakerros ohut, implantit asennetaan yleensä rintalihaksen alle ettei implanttien reunat näy. Jos rasvaa on rinnoissa riittävästi, voidaan implantit asettaa kokonaan tai osittain rintalihaksen päälle. Rinnat kyllä laskeutuu aika hyvin luonnollisesti varsinkin jos implantit ovat kokonaan rintalihaksen päällä. Jos rasvaa katoaa myöhemmin, vaarana on "tennispallo sukassa" -efekti.
Lääkäri kyllä arvioi mikä asennustapa on paras kullekin potilaalle. Jonkun omat kokemukset eivät välttämättä päde omaan tilanteeseen. Minulla on implantit kokonaan rintalihaksen alla, eikä niitä huomaa mitenkään, suurentaa vaan rintoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021062- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658