Britania ja maailman merten saaret ovat pahinpia ilmaston kärsijöitä!
https://www.youtube.com/watch?v=CEMrZFFFpCc
https://www.youtube.com/watch?v=CEMrZFFFpCc
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Miks me käytetään jotain polttomoottoreita. En tarkoita vaan miks tai yksittäisiä valtioita vaan ylipäätään mikä idea se on ollut alunperinkään. Eikö ihminen muka ole parempaan pystynyt.
Se on kuule niin että myöhästä pierasta ku paskhat on jo housussa ja niin se on tän ilmastonki laita!Pelkästään omaa nahkaa ne ajattelee nuo ilmastohörhötki ku ei haluis kuolla niinku kuuluu vaan elää vielä ja nautiskella tästä yltäkylläisyydestä!
Koska tiedetään hyvin että energiantuotanto komponentit ovat vain markkinatuotteiksi kehiteltyjä niin eikö kommenttisi ole siihen nähden vähän ylimielinen viherhörhöjäsi kohtaan. Susikin ymmärtää ettei kaikenmaailman keksinnöistä päästä enää eroon noin vain.
Stirling- moottorit ovat kehittelyn arvoinen teknologia? https://www.youtube.com/watch?v=Qshc2yWKq2A
Indonesia on myös kusessa ja kunnolla ku Ganges virta huuhtoo maata mennessään ja maa tulvii niin että kouluja ja sairaaloita on alettu perustaa veneisiin elikkä tässä on kait vähä jokasen ruvettava rakenteleen jonkulaista kelluvaa asumusta niin että talo ja tavarat pysyy kuivana!
Juuri tuli uutisissa, että Britania pisteyttää maahanmuuttajat. 70 pisteellä avautuu työmahdollisuus. Sitä tavoitettaei kuitenkaan kamelinnussijat ylitä joten väki pysyy terveenä. Ai että minä olen kateellinen Briteille. Miksi pitikin syntyä tähän hullujen maahan.?
Asia on hyvä mutta 30 v liian myöhään ja Britania huuhtoutuu muutenki meren sekaan niinku oli sillon ku tää pallo oli vielä alku tekijöissä eli tää oli pelkkä savi ja mutavesi pallo ja herran henki lepäs vetten päällä,kurja on loppu ihmisen jos ei pääse toiselle planeetalle uudellen syntyessään,mutta ku niilläki on kuulemma sama ongelma!