Tanskan levoton maahanmuuttajanuoriso

15<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Eihän nuin turvattomasta maasta voi turvapaikkaa hakea?

Äänestä
  • Olikin tuosta Tanskasta jokunen päivä juttua, siellähän on matu maahanmuuttoministerinäkin, mutta puhui melkein kun me suomalaiset, että päin h-vettiä on mennyt Tanskankin kotoutukset ja rinnakkaisyhteiskunnat rehottaa ja joillekkin alueille ei tavan kuolevaisilla ole mitään asiaa.

    Jutussa sanottiin, jotta sikäläiset sos. demokraatit ovat syyllisiä Tanskan pahaan matu tilanteeseen, nyttemmin nuo demarit onkin jo kääntäneet kelkkaansa, liki 50 vuotta ovat fanittaneet muslimeja sinne ja ongelmat on nyt kovat.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Olikin tuosta Tanskasta jokunen päivä juttua, siellähän on matu maahanmuuttoministerinäkin, mutta puhui melkein kun me suomalaiset, että päin h-vettiä on mennyt Tanskankin kotoutukset ja rinnakkaisyhteiskunnat rehottaa ja joillekkin alueille ei tavan kuolevaisilla ole mitään asiaa.

    Jutussa sanottiin, jotta sikäläiset sos. demokraatit ovat syyllisiä Tanskan pahaan matu tilanteeseen, nyttemmin nuo demarit onkin jo kääntäneet kelkkaansa, liki 50 vuotta ovat fanittaneet muslimeja sinne ja ongelmat on nyt kovat.

    Monet hehkuttaa Tanskaa mutta eivät tajua että sielläkin on tartuttu asioihin ihan liian myöhään.

    Äänestä

Ihan arkijärjellä ja tiedolla tuon olisi tiennyt. Mutta kun matutusideologia jyllää. Eikä matuttajat halua tunnustaa tehtyä virhettä ettei omaksumansa arvovalta kärsi.

Äänestä

Se on vaan sitä vihervasemmiston ja suvakkien ihannoimaa monikulttuurisuuttaaaaa!!!!

Äänestä

Sitä saa, mitä tilaa!

Äänestä

Kunnon kaasutukset vaan käyttöön.

Äänestä

Suomessa niitä vapautetaan raiskauksista ja muistakin rikoksista niin pysyy taustat puhtaana.

Äänestä

Nyt hys hys matujen massoittaisista rikoksista. Täytyy kirjoittaa vain ja ainoastaan sääliä herättäviä nyyhkytarinoita hädänalaisten kokemista vääryyksistä ja ankeasta lapsuudesta, jne... Epäkohtia tai erään uskonnon omaavien mahdollista barbaarisuutta ei saa painottaa. Myöskään primitiivisiä mutta varsin yleisiä vuoheenyhtymisasioita ei sovi mainita. Kirjoitelkaa mieluummin, kuinka eräs paha natsi saksan hanaussa kylmensi 8-9 poloista hädänalaista....mutta älkää mainitko mitään vastaavista teoista missään päin maailmaa, jos tekijänä on uskonkiihkoinen ähly. Sama koskee myös mm. musumatujen suorittamia kymmeniätuhansia pakkokikkelöintejä euroopassa sitten vuoden 2015.....ja tarina jatkuu yhä...

Äänestä

Ei niitä Audeja ja Bemareita sielläkään sossun rahoilla hankita.

Äänestä

Jostain syystä pahoinvointi lisääntyy koko Euroopassa?

Äänestä
  • Väär maahanmuutto syynä

    Äänestä

Tekijät suurilta osin muslimeita

Äänestä
  • Kas kummaa...miksi en ole yllättynyt noista muslimitaustoista? Tanska on saksan ja ruotsin ohella todella kusessa noiden kanssa. Eikä loppua näy.

    Äänestä

Missä nuoriso, siellä ongelma.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

62% nuorista somalimiehistä on tuomittu rikoksista, Libanonilaisista 60%, 54% marokolaisista ja 40% irakilaisista nuorista on tuomittu rikoksesta jne.
Onko se maahanmuuttajien ADHD näin yleinen vaiko sitten kulttuurinarratiivi sellainen, että eivät oikein haluta sopeutua uuteen yhteiskuntaan?

https://samnytt.se/danmark-somalier-doms-for-valdsbrott-atta-ganger-sa-ofta-som-danskar/?__cf_chl_jschl_tk__=07a0eda8dbca9ea1f304c8598e32961534f10d9c-1582145101-0-AYn1MwMinw9Sco1d5sot-F9qtomqKQDflK5AtF9HKPD3O0T5A4BlX8jiag-Wioi_2XCitSCm9sal5rTBmzcUOl4cwoCe-d0Ot7dvKwLjdgu9L5IEKXXhyWW1GwhZ6VfyHlzt1N0WddOT5XgQK6U69gi1wXyILZo5c2Nc9Pmb_ipGV_OwPTpc_9QsVFOjLzqCzZpV7yONdBYfs31OYZTG2VTfrF0KBblLeRchWC34zaozSNT3FeRmzIAJ2IbDcpVR1tMbULzxxGjo5B6Y2sAicMtF1nHeaWzpEo_2nJvTeGcp-5wC1ocWrBNy9T8gDE984F2qCso6NqdSc6bKl6QrY7J1AusJIkcl1scimNAzEnAxI7i8pim3li5bAn5tIe1Q0w

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu