Tapahtumarikas jakso pe 21.2.2020

Tänäänpä oli sitten tapahtumarikas jakso! Iha ku ois joku kauden päätösjakso ollu.
Tuon Camillan Satuna arvasinkin. Hyvin osaa muuten Nora aina näytellä niitä eri rooleja ja nyt menee kyllä ajatukset solmuun, kun hän näyttelee Camillaa, joka näyttelee Satua. Siinä on jo kerrosta kerrakseen!
Mutta entäs tämä Viljami Lähiturva (*sukunimi muutettu) -keissi? Onko hän siis sarjassakin Ainon veli, vai vain sama näyttelijä?
Mustavaara-kuvio senkun tiukkenee... Mitä siinä kirjeessä oikein lukee (jos ei siinä nyt sitä Persikka Peten persettä olekaan)?!??!

6

302

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • No eikö vaan perkele vie tuplat tullu, kun tuli 502 bad gateway, ni arvelin ettei lähteny!!!!!!!!!!!!!!!

    • Anonyymi

      Toisaalta, jos kaiken takana olikin tietyn laulun sanoittaja PYLLYNHAJU LALLALLAA

      • Mites Lasse ei muute haistanu että Kalle o pöydän alla? Jutallaha nyt varmaan nenäsäkkii nii leikelty ettei se mutta että Lassekii nyt nuuhkimassa huhuhu...


    • Anonyymi

      Mutta mitä Einari Vähälärvälä teki viime jaksossa? Tosin ei sillä ole väliä kun on tärkeempää miettiä kumpi on huomenna hauskempi, tuhnupylly vai raisa reikälä.

    • Anonyymi

      No eipäs tuossa Satu/Camilla-kaksoisroolissa paljon ammattitaitoa vaadita.
      Gunnarin veljen kirjehän paljastaa että herra on huumebisneksessä mukana ja yhtiö vetääkin kansainvälistä huumerinkiä. Yhtiö vain kulissina. Ehkä näin. Yllätys että Kalle alkoi kiristyspuuhiin niin kuin sarjassa tapana on. Kaikki kiristää kaikkia. Tuo vauhdin hurma johtuu siitä että halutaan saada nämä jutut nopeasti päätökseen ja joku varmalla kidnapataan kohta. Sellaista ei ole vähään aikaan tapahtunut tai jonkun auto pamahtaa tai muuten kuolee dramaattisesti. Voi sitten palata myöhemmin takaisin kuolleista. Ei yhtään ennakoitavissa oleva sarja.

      • Ai nii joo tuo Kalle-juttu mä just aattelinkin että nythän Kallella on sitten jotain millä kiristää Juttaa luopumaan alkoholismisyytöksistä, mutta en uskonu että se oikeesti tekis sen.
        Kyllä se Satu/Camilla vaan aika hyvin osaa niitä rooleja vetää. Iha tietää heti että kumpi o kyseessä ja nii ovat luonteeltaa erilaiset.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki

      Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K
      Viihde ja kulttuuri
      11
      823
    2. Kylypylä mätänee

      Kuka sotki uimaaltaan bakteereilla
      Suomussalmi
      42
      789
    3. Huomenta

      Sinulle! Olen miettinyt sinua paljon yön aikana. 🫂
      Ikävä
      62
      758
    4. Mikä kaivatullesi

      On tärkeintä elämässään?
      Ikävä
      60
      740
    5. En voi kertoa meistä kenellekään

      Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o
      Ikävä
      42
      733
    6. 51
      637
    7. Kadutko mies sitä miten reagoit?

      ..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺
      Ikävä
      49
      587
    8. Onko mulla vielä mahkuja saada sinut M nainen

      Sano joku prosenttiluku?
      Ikävä
      60
      587
    9. Mitä ihmettä pitäisi tapahtua

      Että me kohdataan ja saadaan tämä tilanne etenemään?
      Ikävä
      67
      556
    10. Suutuin lähinnä itselleni

      Kun irl juttujen takia näyttää erittäin epätodennäköiseltä, että olisin millään tavoin toivottu henkilö sulle.
      Ikävä
      28
      508
    11. SuMetKu konkursissa

      Asiakastiedon sivulla oli, SuMetKu asetettu konkurssiin. Tulihan se seinä vastaan lopultakin suuruudenhulluudessa.
      Suomussalmi
      18
      487
    12. Hei. Ilmeisesti tässä saa unohtaa sen

      että meistä joskus jotain tulisi? M
      Ikävä
      29
      485
    13. Miksi olet niin hankala?

      Miksi toimit miten toimit?
      Ikävä
      44
      475
    14. Ei voi mittään

      Tykkään sinusta, vaikka miten typerän jutun suustasi päästät😅
      Ikävä
      32
      469
    15. Jos mies naisen prinsessakohtelu

      on sinulle liikaa, älä valitse prinsessaa 🦋🧚🏼‍♀️👸🏼
      Ikävä
      95
      462
    16. Miten voit tykätä

      Jos samaan aikaan haluat pysyä mahdollisimman kaukana?
      Ikävä
      40
      437
    17. En usko enää

      rakkauteen.
      Ikävä
      58
      421
    18. Tykkään sinusta

      Vaikka en vastailekaan!
      Ikävä
      17
      410
    19. Mitä sulle

      Kuuluu?
      Ikävä
      24
      409
    20. Jos kohtaisimme niin

      Olisitko ilkeä ja kostonhaluinen?
      Ikävä
      43
      397
    Aihe