Tapahtumarikas jakso pe 21.2.2020

Tänäänpä oli sitten tapahtumarikas jakso! Iha ku ois joku kauden päätösjakso ollu.
Tuon Camillan Satuna arvasinkin. Hyvin osaa muuten Nora aina näytellä niitä eri rooleja ja nyt menee kyllä ajatukset solmuun, kun hän näyttelee Camillaa, joka näyttelee Satua. Siinä on jo kerrosta kerrakseen!
Mutta entäs tämä Viljami Lähiturva (*sukunimi muutettu) -keissi? Onko hän siis sarjassakin Ainon veli, vai vain sama näyttelijä?
Mustavaara-kuvio senkun tiukkenee... Mitä siinä kirjeessä oikein lukee (jos ei siinä nyt sitä Persikka Peten persettä olekaan)?!??!

6

285

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • No eikö vaan perkele vie tuplat tullu, kun tuli 502 bad gateway, ni arvelin ettei lähteny!!!!!!!!!!!!!!!

    • Anonyymi

      Toisaalta, jos kaiken takana olikin tietyn laulun sanoittaja PYLLYNHAJU LALLALLAA

      • Mites Lasse ei muute haistanu että Kalle o pöydän alla? Jutallaha nyt varmaan nenäsäkkii nii leikelty ettei se mutta että Lassekii nyt nuuhkimassa huhuhu...


    • Anonyymi

      Mutta mitä Einari Vähälärvälä teki viime jaksossa? Tosin ei sillä ole väliä kun on tärkeempää miettiä kumpi on huomenna hauskempi, tuhnupylly vai raisa reikälä.

    • Anonyymi

      No eipäs tuossa Satu/Camilla-kaksoisroolissa paljon ammattitaitoa vaadita.
      Gunnarin veljen kirjehän paljastaa että herra on huumebisneksessä mukana ja yhtiö vetääkin kansainvälistä huumerinkiä. Yhtiö vain kulissina. Ehkä näin. Yllätys että Kalle alkoi kiristyspuuhiin niin kuin sarjassa tapana on. Kaikki kiristää kaikkia. Tuo vauhdin hurma johtuu siitä että halutaan saada nämä jutut nopeasti päätökseen ja joku varmalla kidnapataan kohta. Sellaista ei ole vähään aikaan tapahtunut tai jonkun auto pamahtaa tai muuten kuolee dramaattisesti. Voi sitten palata myöhemmin takaisin kuolleista. Ei yhtään ennakoitavissa oleva sarja.

      • Ai nii joo tuo Kalle-juttu mä just aattelinkin että nythän Kallella on sitten jotain millä kiristää Juttaa luopumaan alkoholismisyytöksistä, mutta en uskonu että se oikeesti tekis sen.
        Kyllä se Satu/Camilla vaan aika hyvin osaa niitä rooleja vetää. Iha tietää heti että kumpi o kyseessä ja nii ovat luonteeltaa erilaiset.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      36
      2141
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      59
      1955
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1900
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      377
      1612
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      103
      1611
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1444
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1072
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      947
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      73
      875
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      869
    Aihe