Onko vimpelissä ollenkaan perussuomalaista toimintaa. En ole kuullut enkä nähnyt mitään toiminnanlista kirjoittelua enkä nimiä kehen ottaa yhteyttä jos haluaa vaikuttaa. Olisimme kiinnostuneita osoitteista ja nimistä kuka johtaa.
0
<50
0
<50
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 17 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Eipä taida olla nyt olis aika piristäytyä Perussuomalaiset on suomen suurin puolue ja kohta vaalit johtaa hallituksessa. Tämä yksi Vimpeliläinen tai Alajärveläinen joka oli teki itselle tyhmän liikkeen, kun käänsi Sonnin mukana takkinsa miten voi ihminen olla noin juntti, nyt olisi kansanedustaja jos olisi pysynyt Persuissa. Olisko aika kutsua Jussi paikalle ja yhdistää pitäjien voimat tai perustaa Vimpeliin yhdistys, kohta kunta vaalit.
Eipä taida olla nyt olis aika piristäytyä Perussuomalaiset on suomen suurin puolue ja kohta vaalit tulossa ja kohta hallitus neuvottelija. Tämä yksi Vimpeliläinen tai Alajärveläinen joka oli teki itselle tyhmän liikkeen, kun käänsi Sonnin mukana takkinsa miten voi ihminen olla noin juntti, nyt olisi kansanedustaja jos olisi pysynyt Persuissa. Olisko aika kutsua Jussi paikalle ja yhdistää pitäjien voimat tai perustaa Vimpeliin yhdistys, kohta kunta vaalit.
Saako K-Marketista jauhamatonta papukahvia? S-Market olisi kyllä lähempänä mutta en viitsisi mennä sinne kun siellä ei viimeksi ollut hyviä porkkanoita niin ajattelin että nyt menisin K-kauppaan asti.
Pitäisi sinnekin saada perusS voimaan. Ainoa puolue enää mikä luo uskoa tulevaisuuteen. Vihreät haluaa tuhota ihmiskunnan,miksi?
PerusS on niin järkevää porukkaa että eivät ainakaan kuntaliitoksen perään haikaile.
Vimpelin Persut todella älykästä ja fiksua porukkaa. Ovat siirtyneet aikoja sitten keskustan riveihin.
No eipä sitä kepun riveihin oo siirrytty. On lähetty demareihin ja vasemmistoliittoon. monen kans on puhuttu kylällä ja näin se on. Perussuomalaiset on ihmisvihaajien puolue. Muuta ei persujen joukosta osta huutaa kun että maahantunkeutujat, maahanmuuttajat, maahanmuuttajat ja ilmasto, ilmasto, ilmasto. Kauheaa kuinka epäinhimillistä on kun kaustisenmieskin messuaa hädässä olevia pikkulapsia vastaan. Häpeäisi jos ymmärtäisi. Halla-ahon porukka on unohtanut kokonaan ihmisten tarpeet. Onneksi nykyinen hallitus on nostanut ainakin vähän eläkkeitä, laittanut noita vanhusten hoitoasioita parempaan suuntaan ja muutenkin on sellainen hallitus että huomaa tavallisten ihmisten ja perheitten olemassaolon. Nyt mennään parempaan suuntaan kun Suomen hallitus puhuu ihmisten arkisista asioista eikä vaan rikkaitten oikeuksista piilotella verottajalta tulojaan. Tietysti tämä kirjotus poistetaan niinkun kaikki kirjotukset jotka uskaltaa kirjottaa erimielistä perussuomalaisia kohtaan.
Tää! Vimpelin ainoa aidosti fiksu ps on siirtynytkeskustaan jo vuosia sitten.
eikös vipeli ole kemin jälkeen suomen kommunistisin kunta. ja vappumarssitkin viimmeisenä suomessa.
Kyllä minäkin olen kaivannut , että perus suomalaiset olisivat Vimpelissä jonkinmoista toimintaa pitämässä. Itse olen kepu ollut mutta anteeksi pyydän, hävettää sanoa että olin. Nyt kepu markkinoi Suomea ja maaseutua niille joka sitä vain halajaa. Oma kansa jää hoitamatta, asiat ajamatta mutta maailmalle kyllä riittää nykyään potkua. No, aikansa kutakin mutta ihmettelen , ettei kepun vanhasiipi asioihin puutu. Väyrynen laittaa varmasti moneen asiaan uutta vauhtia mutta se ei vielä riitä. Kyllä se on perusS joka Suomea ja Suomalaisuutta tänäpäivänä kunnioittaa. Näin se vain on.
Perussuomalaisten toiminta ehkä vähästä mutta yksi on valtuustoon valittuna.
"...... utta se ei vielä riitä. Kyllä se on perusS joka Suomea ja Suomalaisuutta tänäpäivänä kunnioittaa...." Siinäpä oikein älynväläys!
Katsokaa nyt täysipäiset ihmiset, mitä persujen porukka eduskunnassa touhuaa. Persuporukka pitää järjettömiä puheita, joissa vouhottavat "väestönvaihdosta" , "maahanmuutosta" "ilmastosta" . Puheet ovat tyhjän huutamista ja älämölöä. Sitten riidellään poliisien ja syyttäjien kanssa, kun jäädään laittomuuksista kiinni. Kiinankauppaa tehdään nurkantakana omiin nimiin ja paistatellaan ulkoasiain valiokunnassa autuaan tietämättöminä, että oma toiminta on jyrkässä ristiriidassa kansallisen edun kanssa. Voi hyvää päivää! Täällä metsäkulmilla persut huutavat, että kun Mariini hakee sen ruosteisen Toyotan ja "ratsuninkin" pihasta. Rahat loppuu hetkessä, jos ensi syksynä polttoinevero nousee 7 centtiä litralta. Tekee tuhatta kilometriä kohden "riisselillä" 4,2€ ja sillähän saa jo litlistä kaks purkkia kaljaa. Niin, maailmanloppuhan se tulee.
Kuvitteletteko metsäkylän persut, että eiralainen Hallajussi välittää pierun vertaa näitten metsäkylien asuttuna pitämisestä. Hallajussille on tärkeää vain populistisen meuhaamisen ja vihan kylvämisen kautta nostaa kansalaisryhmät toisiaan vastaan ja luoda viholliskuvia ulkomailta Suomeen muuttaneita ihmisiä kohtaan.
Ei persujen hallajussit ja persupeltokankaat kerro teille, että kun Suomi on kansainvälisten sitoumustensa kautta kehittänyt lainsäädäntöään ja perustuslakiaan jo vuosikymmenet länsimaisen sivistysvaltion tasolle, niin KAIKKI IHMISET OVAT SUOMESSA TASA-ARVOISIA sosialiturvan ja lainkäytön näkökulmasta. Jos jonkun ryhmän oikeuksia halutaan polkea, on poljettava alas kaikkien oikeudet. Mutta sitähän tämä persuporukan johto juuri haluaakin. Ensimmäisenä leikkauslistalla ovat juuri syrjäseutujen vähävaraiset. Jos haluatte siivota leipänne päältä sen viimeisenkin makkarasiivun, niin äänestäkää vain perussuomalaisia. Se on muuten viimeinen kerta kun äänestämään pääsette, sillä seuraavalla kerralla tienne on hoitamattomuuttaan tukossa, tai poikki. Se Toyota pysyy sitten varmaankin siellä syrjäkylällä pihassa.
Tuohon ei mitään lisäämistä. Hyvä! Toivottavasti ihmiset heräävät persujen täydelliseen sumutukseen ja petokseen.
olikko hiessä kun heräsit. näikkö vihreää unta ja halasitko maailmaa. suomipelastaa maailman.
Kuka tietää sain kuulla että Vimpelissä olisi korona virusta onko perää?
sairaanhoitajalta?
Kuinka monta persujen kus;etuskierrosta pitää hölmöjen Vimpelin syrjäkyläläisten juosta, että ymmärtävät vennamoitten soinien ja hallajussien suuren populistisen petoksen. On käsittämätöntä, että moni syrjäseudun duunarikin vouhottaa persujen puolesta.
Totta vimpelissä on koronatartunta
vihervasuritko ei harrasta populisimia ?
Nyt pitää pestä nellussa kädet jos koronaa tohtiiko enään mennä kahville?
Onko asiassa perää? Yleensä tämän palstan kirjoitukset on suurimmaksi osaksi täyttä sontaa. Ei pidä levittää perättömiä asioita.
Kuntaliitos tulossa alajärveen
Nyt kannataisi laittaa kaikki viisaat päät yhteen, ja miettiä tulevaisuutta. Muistele vuosien 60 -70 - 80 Vimpeli oli silloin huipulla oli monenlaista teollisuutta työpaikkoja vimpelissä ,kaikille oli töitä jotka hausi töitä tehdä . Mutta mitä nyt kriisistä toiseen, talous kyntää syvällä, väestötappio maakunnan suurimpia. Ainoa viisas on unohtaa PERSUT ja laitta taas uudet poliitiset voimat liikkeelle,niin kuin oli silloin ennen hyvinäaikoina.
Nyt kannataisi laittaa kaikki viisaat päät yhteen, ja miettiä tulevaisuutta. Muistele vuosien 60 -70 - 80 Vimpeli oli silloin huipulla oli monenlaista teollisuutta työpaikkoja vimpelissä ,kaikille oli töitä jotka hausi töitä tehdä . Mutta mitä nyt kriisistä toiseen, talous kyntää syvällä, väestötappio maakunnan suurimpia. Ainoa viisas on unohtaa PERSUT ja laitta taas uudet poliitiset voimat liikkeelle,niin kuin oli silloin ennen hyvinäaikoina.Kyllä näin ja maisteri tästä on kirjoittanut Vimpelin viisaimpana herrana jo monet kerrat
Kyllä tämä silakkalinja on tulevaisuutta , ihmiset haluaa muutosta tähän vanhaa homeiseen vallankäytöön.
Onpa sillä yhdellä persuvaltuutetlla ankara vaikutus kunnan talouteen!