Kyllä kunnianarvoisan Valvontakomission puheenjohtajalle, kenraalieversti Andrei Zdanoville on saatava patsas Mannerheimin patsaan viereen, olihan Zdanov Suomen ja itäisen naapurimme välisen rauhansopimuksen pääarkkitehti ja holhosi maamme rauhan tielle henkilökohtaisella arvovallallaan ja taidoillaan! Hän myös huolehti poliitikkojamme ja virkamiehiämme valvoessaan, että Suomen kansan hyvinvointi menee kaiken edelle!
Zdanovin patsas voisi olla ylväästi korokkeella seisova hahmo, joka pitää kädessään rauhankyyhkyä. Jos ei tilaa riitä marskin patsaan vieressä, voidaan marskin patsas siirtää jonnekin muualle, vaikkapa maaseudulle.
Zdanovin patsas voisi olla ylväästi korokkeella seisova hahmo, joka pitää kädessään rauhankyyhkyä. Jos ei tilaa riitä marskin patsaan vieressä, voidaan marskin patsas siirtää jonnekin muualle, vaikkapa maaseudulle.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Zdanov oli epämiellyttävin hahmo neukkujen suttuisessa johtajakaartissa eikä hän ansaitse patsasta minnekään!
Hän oli pitkä ja komea. Patsaasta tulee upea
Lyhyt ja unohti pyyhkiä! Ei jatkoon!
Kaikille N-liiton merkittäville johtajille tulee saada patsas Helsinkiin. Jeltsinille ihan kunniapaikalle koska oli hyvää hyvyyttään palauttamassa Karjalankin, mutta meikäläisillä nahjuksilla livahti jänis housuihin.
Ei riitä ansioksi! Turha toivo!
Helsingissä on jo kaikille herroille useita patsaita. Laiturin tolppia, seistä pönöttävät eivätkä tee yhtään mitään, kuvaavat siis hyvin neuvosto/ venäjän johtajia.