Nyt tulee yhdeksän vuotta täyteen Keravalaisena, eikä voi kuin ihmetellä kaupungissa olevia tapahtumia oli talvi tai kesä. Ravintolat joko juottoloita tai heikohkoja ruokapaikkoja joihin ängetään väkisin trubaduuri tai muuta livemusaa. Metelissä sitten syödään ja tanssitaan samaan aikaan jos mahtuu. Ulkoilmatapahtumat ontuvat ja välillä tulee jopa pieni myötähäpeä, kun tajuaa että tapahtuma oli sittenkin aikuisille yritetty suunnata vaikka ohjelma sopisi lapsille. Mainoksissa kyllä luvataan tajunnan räjähtävää spektaakkelia ja sukupolvien puhuvat pitkään, mutta pelkkä autojen pällistely, ilmapalloja vääntävä pelle tai jäätelöön hassusti laitettu valkosipuli ei ole muualla yleisömagneetteja. Väki toki tulee tässä kaupungissa näinkin paikalle, koska muuta ei ole tarjolla. Älkää silti aliarvioiko ihmisiä. Osa kun on käynyt muuallakin kuin Keravalla ja osaa äänestää jaloilla toiseen vilkkaampaan kaupunkiin asumaan.
Keravan tapahtumat kuin yläastelaisten järjestämiä
Anonyymi
1
123
Vastaukset
- Anonyymi
Aika "ruusunen"-kuva juottoloista , ei niissä ole tungosta näkyny sitten tinatuopin , minne lie ihmiset siirtyneet , määrä ei korvaa laatua nähdään tässäkin asiassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1432390
- 1751661
- 911556
- 681508
- 79904
- 68841
- 55786
- 58773
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k6765Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes152725