Tänään sen myös ymmärsin, kun koulutuksissa paljon puhuttiin taloudellisesta riippumattomuudesta, että mitä se oikeasti tarkoittaa..
Voin ostaa kaupasta euroilla vaikka mitä, ja kun eurotili alkaa olla tyhjä ja suuntaan kotia kohti, on kotona mukava käydä katsomassa onecoin tiliä missä siltikin komeilee 950 000 kolikkoa, kuten myös 5 vuotta sitten.
Mahtavaa käydä kaupoissa ostelemassa arkisia asioita, ja huomata miten helppoa tämä kaupankäynti on.
Yhden huonon puolen olen kyllä huomannut...
Eurotililtä alkaa pikapuoliin olemaan 25 vuoden säästöt sileänä, mutta onneksi tuolta onecoin tililtä ei ole vielä lähtenyt yhtään kolikkoa.
Niillähän minä elän oikein mukavasti seuraavat 20 vuotta.
Vihaajat vihaa, mutta minä ajattelin ostaa vielä vanhoilla päivilläni hieman koulutusta, eikä mitä tahansa koulutusta vaan ONEkoulutusta.
Loppuun vielä pieni kysymys maajohtajalle.
Pystyykö kela maksaa eläkkeen suoraan minun onecoin tililleni?
On nimittäin tuossa eurotilissä niin korkeat kuukausimaksut, kun taas minun onecoin tilistä ei mene ikinä mitään tilinhoitomaksuja.
Taloudellinen riippumattomuus ja onecoin.
7
303
Vastaukset
- Anonyymi
Riippumattomuus kirjoitetaan täsä tapauksessa riippumatto muus
- Anonyymi
Tämä viesti jäi aikanaan mieleeni ja palaan siihen nyt, kun ei täällä muutakaan tapahdu.
Että mitenkä se säästöjen hummaaminen myt jälkeenpäin vaikuttaa? Sinun piti kuitenkin pärjätä Onecoineilla vuoteen 2040, ainakin. - Anonyymi
Minusta tuntuu että sekä Helmanni että JyriSamuliSuominen ovat molemmat olleet mukana myös Onecoinissa. Helmanni varmaan sanoisi, että se oli "mahdollisuus". Näin hän kutsuu onpassiveakin, "mahdollisuudeksi".
Heitä kumpaakaan ei haittaa että rahat meni. Ja sen jälkeen iso pää edellä seuraavaan kusetukseen, MUAHAHAAAA - Anonyymi
Kohta pidätetään onpassivelaisia, MUAHAHAHAA MUAHAHAHAAA
- Anonyymi
Ollaan pilossa, mitäs lähdit meidän kelkkaan huijattavaksi
- Anonyymi
Se on hieno homma. Tuollaisten höpö-höpö-juttujen kanssa pelaajat ja hömelöt joutavat vähän miettimään asioita, kuinka idiootti sitä oikein kannattaa olla..?
Onkohan niin, että välilukuun suhteutettuna suomessa on valitettavan paljon noita puupäitä, jotka sitten pää märkänä julistavat näiden mahtavien mahdollisuuksien ilosanomaa huoltoasemilla ja halpojen hotellien auloissa.
Kamalaa ja sangen vastenmielistä touhua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 544726
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1724286- 673892
- 1273872
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans493681Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe793508- 983041
- 542895
- 252716
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p152450