Suvakki opettaja ei kunnioittanut sotaveteraania!!!!!!!

– Kysyin nuorelta oppilaalta, voisitko antaa paikan tälle herralle. Oppilas sanoi, että olen maksanut tästä paikasta.

Kun Kaarina Suonperä otti asian puheeksi koululaisten opettajan kanssa, opettaja tokaisi unohtumattomat sanat.

– Opettaja katsoi minua ja sotaveteraania ja sanoi sotaveteraanille: ”Kuule kundi, jos kondis on noin huono, tilaisit taksin”.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006422040.html
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Ei kuulosta yhtään suvakilta tuo opettaja. Ettei vain ollut Huhtasaari tai muu persu?

Äänestä
  • Suvakit eivät kunnioita muita ihmisiä lainkaan! Suvakki on itserakas hyypiö.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Suvakit eivät kunnioita muita ihmisiä lainkaan! Suvakki on itserakas hyypiö.

    suppea suvaitsevaisuus

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    suppea suvaitsevaisuus

    Suvakin ongelma, ei ihmisen:)

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Suvakit eivät kunnioita muita ihmisiä lainkaan! Suvakki on itserakas hyypiö.

    Tyypillisä suvakkifemakkoja, olen huomannut vastaavaa käytöstä monta kertaa, eivät arvosta sotaveteraaneja tippaakaan.

    Äänestä

Päivän närkästysuutinen.

Sotaveteraanit ovat niin vanhoja että ne eivät enää julkisilla kulje. Jokainen eläkepappa ei ole veteraani enää nykyisin. Sellainen tilanne oli 20-30 vuotta sitten.

Äänestä
  • Ennen kuulu kunnioittaa vanhempia ihmisiä ja muukin ikäisiä .

    Äänestä

Uskomatonta että joku 25-vuotias vihervassari pentu, jonka pitäisi opettaa lapsille käytöstapoja ja näyttää hyvää esimerkkiä, alkaa soittamaan suutansa vanhukselle ja sotaveteraanille tuollaisessa tilanteessa? Onko moraalinen pohja rapautunut jo näin paljon maassamme, että tuollaisia lehmänläjiä on kouluissa opettajina?

1Äänestä
  • On se. Moraalista ei tietoakaan näinä lopunaikoina.

    Äänestä

Vihervasemmistolaisen opettajan ihan normikäytöstä. Heillä on vieläkin kaunaa suomen itsenäisyyden puolesta taistelleita sotaveteraaneja kohtaan. Absurdia kylläkin, sillä osa näistä sotaveteraaneista on itsekin ollut vasemmistolaisia. Eräskin ala-asteen opettaja sanoi jo 80-luvulla, että sotaveteraanien ruokkiminen on kuin ruoan kaatamista katuojaan. Oli tunnettu kommunisti tuo opettaja.

1Äänestä

Sinä olit maksanut siitä paikasta? Mikset käskenyt luovuttaa paikkaa herralle?

Äänestä

Vaikuttaa keksityltä. Taitaa olla tapakouluttaja jo vanha, kun ei osaa laskea veterranien ikää. Helsingin busseissa on invapaikka josta kapsen ja terveen on poistuttava. Opettaja ei ainakaan noin vastaa.

Äänestä

V'ÄLITTÖMÄSTI SELLAISET OPETTAJAT KÄYTÖSKOULUUN JA OPPILAITTEN NÄHDEN !!!
Teeveessä on alettava opettamaan joka ilta ja kaikilla kanavilla käytöstapoja, ETTEI MENE ELÄMÄ TÄSSÄ MAASSA TÄYSIN VIHREITTEN PASKATUNKIOKSI !!!

Äänestä
  • Sinä ainakin kaipaisit käytöstapoja.

    Äänestä

Mistä lähtien tämä Kaarina Suonperä on alkanut puhumaan totta?

Tällaiset pöyristyttävät tarinat ovat hyvää hänen "tapakasvatus"-bisnekselleen.
Vain täysin typerä someaddikti uskoo näitä juttuja.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

– Kysyin nuorelta oppilaalta, voisitko antaa paikan tälle herralle. Oppilas sanoi, että olen maksanut tästä paikasta.

Kun Kaarina Suonperä otti asian puheeksi koululaisten opettajan kanssa, opettaja tokaisi unohtumattomat sanat.

– Opettaja katsoi minua ja sotaveteraania ja sanoi sotaveteraanille: ”Kuule kundi, jos kondis on noin huono, tilaisit taksin”.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006422040.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu