Geologia todistaa vedenpaisumuksen

Anonyymi

Suomalaiset geologit ovat todistaneet vedenpaisumuksen. Päivän Hesari kertoo , että Kuusamon alueella on kobolttia ja kultaa. Se on erikoinen yhdistelmä. Se ei ole selitettävissä muuten kuin että Raamatun vedenpaisumus on totta. Suuret vesimassat järjestivät kullan ja koboltin Kuusamoon erikoiseen yhdistelmään.

12

98

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Oliko nämä kuuluisat geologit joilta asian kuulit kenties Kälviän kaatumaseuran kunniajäxseniä?

    • Vai niin. 😄

    • Anonyymi

      Tästä saanemme kuulla vielä lisää kahden suomalaisen huippuasiantuntijan ja tiedemiehen julkaisuissa. Toni Torppa valmistelee jo tiedevideota aiheesta ja Dr. Pekka Reinikaisen näppäimistö savuaa blogissaan. Tämä on kreationismin läpimurto Suomessa.

      • Anonyymi

        Pekka Puupää osaa kyllä vastustaa evoluutioteoriaa ihan pätevästi, muttaon ihan ankka oman uskonsontansa suhteen.

        Miksi hän ei vaivaudu googlaamaan että kuoliko Jeesus ristillä vaiko ei?
        Tai että miksi kolminaisuusoppia ei ole Raamatussa vaan se perittiin babylionialaisilta egyptiläistten koptien kautta kat. kirkkoon.

        Vähän ihmettelen sitä että miten noinkin älykkäältä vaikkuttava mies on osana uskontoa joka on täynnä kaikkea mahdollista muinaista pakanuutta jonka Raamattu ankarasti kieltää!


    • wow, nyt taitaa mennä koko geoloogia uusiksi kun veli todistaa väkevästi.

      • Anonyymi

        Pekasta sanoisin että muuten fiksu ja tietäväinen mitä evoteoriaan tulee mutta onhan tuo ukko ihan kritiikitön hellariuden suhteen.
        Vähän homma haiskahtaa siltä että hellarit maksaa hänelle sen verran että mies ei halua kritisoida uskontoaan jonka jokainen teologian tuntijja kuten minäkin tiedän että ihan se on hellarius bisnestä eikä sillö ole mitään tekemistä todellisen Raamatun kritillisyyden kanssa.


    • Anonyymi

      Ihan helvetisti onnea! En kuitenkaan jaksa odottaa, että tästä tulisi tieteen uusi totuus.

    • Anonyymi

      Miksikähän päivän Hesari ei sanonut vedenpaisumuksen todistamisesta mitään?

      • Anonyymi

        Ateistinen Hesari sensuroi uutisestaan geologien ilmiselvän johtopäätöksen: vain raamatullinen vedenpaisumus voi selittää asian!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ateistinen Hesari sensuroi uutisestaan geologien ilmiselvän johtopäätöksen: vain raamatullinen vedenpaisumus voi selittää asian!

        Jyrpä, kuule, tuohan oli sinun johtopäätöksesi eikä "geologien". Vai voitko esitellä yhdenkin geologin, joka on ollut julkisesti tuota mieltä.


    • Onkohan aloittaja vapaa-ajattelija-aktiivien myyrä, jonka tarkoituksena on kreationistia esittämällä saada kaikki uskovaiset vaikuttamaan vesipäisiltä idiooteilta?

      Tuli vain mieleen...

    • Anonyymi

      Onko kukaan ajatellut, että miten lähellä toisiaan sanoina on teologia ja geologia? Se on Jumalan viesti ihmiskunnalle, joten geologia kertoo teologiasta. Ja teologia geologiasta. Jumala haluaa geologian avulla teologiasta ja siksi Kuusamon geologinen löytö on vahva todiste raamatullisen vedenpaisumuksen puolesta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      48
      2298
    2. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      145
      1863
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      57
      1851
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      107
      1446
    5. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      26
      1258
    6. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      54
      1130
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      68
      1065
    8. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      1038
    9. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      861
    10. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      54
      857
    Aihe