Miksi kaupungin metsurit kaatavat jalopuita

Kuten todella hitaasti kasvavia tammia ja vaahteroita, mutta jättävät Suomen luontoon tunkeutuneet kuuset paikoilleen?
457
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Säästetään haravointikustannuksia, eli kaupunki säästää. Lehtipuut eivät ole talvella ilo silmälle kuuseen verrattuna, eivätkä anna suojaa linnuille ja oraville.

Äänestä
  • Niin inhottavaa inhorealistista ajattelua. Vaahtera ja tammi ovat jalopuita. Jalo sanana ei sano junteille tietenkään mitään.

    Äänestä

On olemassa vain yksi ja oikea ja todellinen METSURI, ei ole muita "metsureita", hähää!!

Äänestä

Oli näköjään Aronkylän risteyksen "joulukuusikin" kaadettu??

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kuten todella hitaasti kasvavia tammia ja vaahteroita, mutta jättävät Suomen luontoon tunkeutuneet kuuset paikoilleen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu