Kreikan rajanylittäjät

pelkkiä rikollisia, rikkovat lakia minkä ehtivät. Jos ihmisillä on hätä oikeasti tälläisessä tilanteessa niin ei se rupea ensiksi lakeja rikkomaan. Kyllähän tämä porukka on selviä loiseja.
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Tokko Euroopalla ole maanpulustusta. Nyt pitäisi ottaa tykit, tankit ja pommikoneet käyttöön. Olisi todellinen tarve ja on ollut jo kauan.

Äänestä

Asukkaat Ylelle Kreikan ja Turkin rajalla: "Pelkäämme, että tämä on vasta alkua"
https://yle.fi/uutiset/3-11235009

Raja-alueella asuvat kreikkalaiset ovat kauhuissaan siitä, mihin rajojen avaaminen johtaisi.

Äänestä
  • No mihinkä se nyt johtaisi? Naiset ja lapset saisivat kivoja pelihetkiä taharruksen muodossa ja sehän on ollut euroopan johtajien tavoite jo pitkään.

    Äänestä

Turkki itkee että ei ole heidän tehtävänsä elättää ja ruokkia näitä "miljoonia" pakolaisia joita on Turkkiin tullut.

No kysymys kuuluukin ETTÄ MIKSI HELV...SSÄ TURKKI ON PÄÄSTÄNYT ne pakolaiset maahansa? Ei kait se nyt sitä tarkoita että Euroopan pitäisi automaattisesti ottaa nämä vastaan kun Turkki on homman omalla rajalla sössinyt täydellisesti!

Ensinnäkin pitkässä juoksussa tämä että ihmiset vaeltaa suurin joukoin ympäri maapalloa aina sen mukaan missä parhaiten tulee toimeen NIIN ei ole mikään ratkaisu!

Äänestä
  • Voishan Turkki ajaa ne takaisin kotimaihinsa mutta se ei sitä tee kun pakolaiset todella on kuin onkin vain yksi juoni länsimaita vastaan ja sen islamimoimiseksi.
    Noin 2070 -luvulla muslimien pitäisi olla viimeistään suurin uskonto maailmassa ja tuolloin he haluaa myös maailmanvallan ja muut uskonnot ja uskomattomat pois pallon päältä.
    Tämä nykyinen muslimipakolaisinvaasio on vain osa suurempaa muslimien maailmanvalloitusretkeä,jatkoa ja paljon suurempia uhkailuja seuraa aivan varmasti ohjelmalistalla tulevaisuudessa. Vääräuskoiset tapetaan,sehän on heidän mottonsa olleet jihadissa jo iät ajat,keinot käy vain raaistumaan paljon suoremmiksi sodilla uhkailuiksi hyvinkin piakkoin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Voishan Turkki ajaa ne takaisin kotimaihinsa mutta se ei sitä tee kun pakolaiset todella on kuin onkin vain yksi juoni länsimaita vastaan ja sen islamimoimiseksi.
    Noin 2070 -luvulla muslimien pitäisi olla viimeistään suurin uskonto maailmassa ja tuolloin he haluaa myös maailmanvallan ja muut uskonnot ja uskomattomat pois pallon päältä.
    Tämä nykyinen muslimipakolaisinvaasio on vain osa suurempaa muslimien maailmanvalloitusretkeä,jatkoa ja paljon suurempia uhkailuja seuraa aivan varmasti ohjelmalistalla tulevaisuudessa. Vääräuskoiset tapetaan,sehän on heidän mottonsa olleet jihadissa jo iät ajat,keinot käy vain raaistumaan paljon suoremmiksi sodilla uhkailuiksi hyvinkin piakkoin.

    Jep, kyllähän minä tämän kokonaiskuvan jollain tavalla hahmotan MUTTA ongelmahan on kun tuntuu että valtaapitävät, niin EU:ssa kuin meillä täällä Suomessakin, ihan oikeasti luulevat ja kuvittelevat että nämä ovat TODELLISIA pakolaisia ja heidän ainoa turva on Euroopassa ja täällä Suomessa.

    Kyllä lähi-idän pitää myös itse kantaa jotain vastuuta aiheuttamistaan ongelmista ja ensisijaisesti pakolaisista pitää huolehtia mahdollisimman lähellä heidän omaa kulttuuritaustaansa.

    Äänestä

Turkkilaiset ovat oikein munakarvakansaa.

Äänestä

Valtaosa Syyriasta on täysin rauhallista aluetta.
Miksi helevetissä syyrakit ja irakit eivät pysy kotimaassaan???

Äänestä

Pakolaiset ovat ASE. Ja tehokas ase ovatkin.

Se ase tehoaa niin kauan kuin euroopan johdosta ei löydy miehiä, joille euroopan turvallisuus on puolustamisn arvoinen.

Jos sellaiset miehet löytyvät, niin tuo ase kutistuu ja menettää merkityksensä.

Mutta löytyvätkö sellaiset miehet ajoissa, ennen kuin eurooppa on liekeissä?

Äänestä
  • Sitäpaitsi ei siinä porukassa ole vain syyrialaisia. Joukossa on irakilaisia, iranilaisia, afgaaneja ja jopa pakistanilaisia. Herää kysymys, miksi Erdogan nyt yllyttää heitä kaikkia ryntäämään Eurooppaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sitäpaitsi ei siinä porukassa ole vain syyrialaisia. Joukossa on irakilaisia, iranilaisia, afgaaneja ja jopa pakistanilaisia. Herää kysymys, miksi Erdogan nyt yllyttää heitä kaikkia ryntäämään Eurooppaan.

    Sodan alkusoittoa. Sunnimuslimien valloitussota kohti Eurooppaa. Ei vielä tietoa koska Suomessa alkaa rytistä.

    Ne sotilasikäiset muslimit on lähetetty tarkoituksella. Avoin konflikti luultavasti edessä ennenkuin 2015 ensi aallossa tulleet alkavat olla yli-ikäisiä, eli noin 10 vuoden sisällä.

    Äänestä

Eikö tuossa ole kyse puhtaasti siitä että kun omassa maassa tulee liian ahdasta niin lähdetään etsimään uutta elintilaa omalle kansalle jostakin muualta.

Äänestä

Näyttää olevan enimmäkseen nuoria miehiä hyvissä vaatteissa ja älykännykkä jokaisella?. Miksi eivät ole puollustamassa maataan tai uskonlahkoaan?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

pelkkiä rikollisia, rikkovat lakia minkä ehtivät. Jos ihmisillä on hätä oikeasti tälläisessä tilanteessa niin ei se rupea ensiksi lakeja rikkomaan. Kyllähän tämä porukka on selviä loiseja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu