Moikka.
Olen miettinyt pitkäs aika rintasuurennusesta ja päätin että mentäisiin Tallinaan tehdä sitä. Voitteko suositella luottavia paikkoja ja missä vois tehdä implantage via kainalon?
Kiitos etukäteen
Rintasuurennus
4
172
Vastaukset
- Anonyymi
Ainakin Artia Clinic mainostaa tätäkin vaihtoehtoa, eiköhän muutkin lääkärit osaa kyseisen leikkaustavan.
Palstan hakutoimintoa käyttämällä löytää lisää keskusteluja aiheesta.- Anonyymi
Kaikki, jotka ovat tehneet vuosia rintaimplanttileikkauksia voivat laittaa implantin myös kainalon kautta, koska tämä olis alunperin tavallisin tapa. Miksi sitten tätä tekniikkaa nykyisin käytetään vähemmän? Ensinnäkin rajoittaa osan implanttien käyttöä ja sijoittelua. Ensisijaisesti pyöreä (maltillisen kokoinen tai pieni) implantti lihaksen alle soveltuu parhaiten tähän tekniikkaan. Osa kokee haitalliseksi kainaloon jäävän arven, joka rajoittaa pukeutumista näkyessään. Osa kirurgeistä ei hyväksy että mennään kainalon hikirauhasalueen kautta tai läheltä, koska se lisää tulehdusriskiä.
Toki edelleen laitetaan implantteja kainalon kautta ja se tehdään yleensä tähystysavusteisesti, jotta saadaan rinnan alaosa hyvin muotoiltua. Yksi parhaista Pohjoismaissa löytyy Savonlinnasta eli plastiikkakirurgi Helena Puonti, joka on hyvin kokenut osaaja tällä tekniikalla. Seuraava löytyy Göteborgista. Tietääkseni Baltian maissa ei ole ketään, joka laittaa implantit kainalon kautta tähystysavusteisesti.
- Anonyymi
Olin jo varannut konsultaatioajan virolaiselle klinikalle, mutta tilanteen muuttuessa oli pakko peruuttaa aika. Näillä näkymillä suunnittelemani leikkaus lykkääntyy ainakin vuodella.
- Anonyymi
FinEst
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 424320
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1384079- 643736
- 893576
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans333547Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe653351- 862921
- 542835
- 252636
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142344