Narkolepsian uhreja Suomessa jo tuhansia

Suomessa narkolepsiaa sairastaa jo noin 2 000 henkeä.

Heistä suuri osa sairastui Pandemrix-rokotuksen saamisesta.

Olen sitä mieltä että Suomalaisia lapsia pitäisi
suojella nykyistä paremmin.

https://www.tamperelainen.fi/artikkeli/810596-pieleen-mennyt-rokote-sairastutti-satoja-suomalaisia-hannan-24-narkolepsiahelvetti
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllä uutta rokotetta taas tulee kun tätä koronaa tarpeeksi katsellaan ja lääkefirmat lihovat ilman mitään vastuuta mitä tästä voi aiheutua.
Narkolepsiasta on vaiettu eikä heidän tarinoitaan pääse mistään lukemaan. Onko käynyt kuin Estonian upotuksen kanssa, että vakuutusyhtiöt maksavat ja jos ei ole tyytyväinen niin rahat takaisin tai oikeuteen jne. Olenko väärässä?
Tältä kuitenkin tuntuu. Estonian todistajakaartiin kuuluva ammuttiin kotiovelleen, onko se merkki ihan rehellisestä toiminnasta? Vain pienenä esimerkkinä, niitä olisi lukemattomia. Vastauksia on vaikea saada tai ei saada ollenkaan. Jutta Rabekin koki kovia kun näytti toteen miten meiltä salataan asioita, että rauha säilyisi. Moni uskoo jopa virallisiin selityksiiin.
Korona voi aivan hyvin olla tarkoituksella tehty virus, joka karkasi tai päästettiin vapaaksi. Se leviää kuitenkin epätavallisen nopeasti ja tehokkaasti kuin myrsky ja tulipalo.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Suomessa narkolepsiaa sairastaa jo noin 2 000 henkeä.

Heistä suuri osa sairastui Pandemrix-rokotuksen saamisesta.

Olen sitä mieltä että Suomalaisia lapsia pitäisi
suojella nykyistä paremmin.

https://www.tamperelainen.fi/artikkeli/810596-pieleen-mennyt-rokote-sairastutti-satoja-suomalaisia-hannan-24-narkolepsiahelvetti

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu