Kanta.fi palvelut

Hatanpään ajanvaraus muuttui. Onneksi. Toivottavasti nyt saa parempaa palvelua kuin eräiltäkin aikaisemmasta ajanvarausnumerosta. Oletteko lukeneet Kannasta teistä kirjoitetut tekstit. Kannattaa katsoa. Hauskaa juttua. Älkää missään nimessä sanoko kenellekkään TK-työntekijälle mitään asiaa "vitsinä" koska sen jälkeen sen voi lukea Kannasta ja samalla "diagnoosin".
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

En tiedä onko tämä hyvä uudistus. Mikäli tuo on sama nro kuin toimisoon niin sehän tarkoittaa sitä että se on aina ihan tukossa eikä klo 16 saa enää aikoja vaikkapa iltavastaanotolle. Nytkin jo tuo vanha terveyspalvelunro aina ihan tukossa.

Omakanta on vitsikäs. Mulla lukee siellä että puhuu loogisesti. Outoa kai olis jos ei.

Äänestä
  • Kanta kertoo että Beibiporkkanat eivät auta illalla "makeanhimooni".

    Äänestä

  • Itse puhun lauseilla

    Äänestä

  • Minun Tk vaihtopaperini hukkui kummasti. Kirjoitin vaihtopaperin v 2018 Mehiläisestä Hatanpäälle. Mehiläisellä näkyy tieto erosta. Hatanpäällä ei ja paperia ei löydy. Se hukkui kummasti(Mehiläisessä) varmaankin sen takia, kun arvostelin siinä lääkärin toimintaa , olkoon nyt vaikka "hyppönen". Olen Hatanpäällä kuitenkin voinut asioida 1, 5 vuotta. Helmikuussa tuli toppi. Ajanvaraushitleri sanoi että sinähän et tänne kuulu etkä aikaa saa. Oli aika tylytystä. Hermohan siinä meni ja kaiken on täti kirjannut Kantaan. No , yksityiselle pääsee.

    Äänestä

Siinähän menet sitten yksityiselle kun itse ihan tyytyväinen kunnalliseen.

Äänestä
  • Siinähän menet sitten kunnalliseen kun itse ei ihan tyytyväinen kunnalliseen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Hatanpään ajanvaraus muuttui. Onneksi. Toivottavasti nyt saa parempaa palvelua kuin eräiltäkin aikaisemmasta ajanvarausnumerosta. Oletteko lukeneet Kannasta teistä kirjoitetut tekstit. Kannattaa katsoa. Hauskaa juttua. Älkää missään nimessä sanoko kenellekkään TK-työntekijälle mitään asiaa "vitsinä" koska sen jälkeen sen voi lukea Kannasta ja samalla "diagnoosin".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu