Onko totta perustuvasta

Jos jo 3 v virkavapaata nyt 1 kk lisää.
Jos viranpäällä näin istutaan ei ole ihme jos laatu laskee.
Vastaisiko Tanja itse.
Näkyi Ilkassa hakevan kuusiokuntaan johtajaksi..virkavapaat ei siellä onnistune
Töitäkin pitääs tehdä.
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Niin..kaupunginjohtaja taisi taas tämän 1 kk myöntää..
Miksi ei työtehtävät kiinnosta talouslukuja tulisi nyt seurata.
Miten laatu....

Äänestä
  • Kaupungin kannalta hyvä juttu jos EP. llä istuisi mahdollisimman paljon johtotehtävissä semmoisia ihmisiä joilla kokemusta myös Alajärven olosuhteista. Verkostoituminen ja yhteisen asioiden hoitaminen helpottuu, Alajärven kokoisella paikkakunnalla ei yksin ole kovinkaan kummoisia mahdollisuuksia saada ääntään kuuluville.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kaupungin kannalta hyvä juttu jos EP. llä istuisi mahdollisimman paljon johtotehtävissä semmoisia ihmisiä joilla kokemusta myös Alajärven olosuhteista. Verkostoituminen ja yhteisen asioiden hoitaminen helpottuu, Alajärven kokoisella paikkakunnalla ei yksin ole kovinkaan kummoisia mahdollisuuksia saada ääntään kuuluville.

    Juurikin näin. Ei Etelä-Pohjanmaan sotevalmisteluihin ole ketä tahansa valittu ja ne jotka on valittu niin ovat saaneet virkavapaata, se selviö. Miksi ihmeessä Alajärvellä maristaan joka asiasta. Todella huonoa mainetta kaupungille.

    Äänestä

Ketä tämäkin voi jaksaa kiinnostaa, antakaa olla virkavapaalla. Kaikille on aina olemassa sijainen joka saattaa hoitaa virkaa jopa paremmin

Äänestä

Laillisuus ja kohtuus virkavapauksiinkin.
Jos aikaa kuluu verkostojen hoitoon voipi virkatehtävät unohtua.

Niin ja tasapuolinen kohtelu, missäs se on..

Äänestä
  • Ei taida Alajärven yhtään hyödyttää. Haku pois oli Alajärveltä. Kauhavalle ensin ja nyt alavudelle.Konsultit hoitaa perusturvan kuntoon? Tämähän siitä virkavapaasta seurasi.ja kansa maksaa, kaikille muillekin avattiin tie 3 vuoden virkavapaisiin, että huomioikaa muutkin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei taida Alajärven yhtään hyödyttää. Haku pois oli Alajärveltä. Kauhavalle ensin ja nyt alavudelle.Konsultit hoitaa perusturvan kuntoon? Tämähän siitä virkavapaasta seurasi.ja kansa maksaa, kaikille muillekin avattiin tie 3 vuoden virkavapaisiin, että huomioikaa muutkin.

    Tarvitaan kepun jäsen kirjaa tai ainakin nuoleskeluja

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tarvitaan kepun jäsen kirjaa tai ainakin nuoleskeluja

    Kuinka kauan kansa enää äänestää kepua. Aika näyttää......

    Äänestä

  • Laillisuus ?? Juurikin niin, lain mukaanhan täytyy myöntää virkavapaus perustellusta syystä. Että se siitä, ei ole kenenkään omaa keksintöä tuo laki, ei edes Vesan

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Laillisuus ?? Juurikin niin, lain mukaanhan täytyy myöntää virkavapaus perustellusta syystä. Että se siitä, ei ole kenenkään omaa keksintöä tuo laki, ei edes Vesan

    Joo Näkyy konsultit kutsutun hoitamaan asiat raiteilleen.
    Onko seuraamusta jos työt ei maita.
    Virkavapaat yleensä ovat 1 v.
    Muuten joutuu sanomaan irti itsensä.
    1200e pv konsultit HOITAA. Katso pöytäkirjaa
    18.2.2020 pykälä 23.
    Siksikö jos pois hakeutuminen olisi ratkaisu..
    Viran päällä istuminen ei ole oikeen.Kun on hyvä työläinen sanoo itsensä irti !
    Ei varmista omaa etuaan monilla tehtävillä.
    Kaupunginjohtaja ei näytä olevan tuolla palkalla edes tehtäviensä tasolla.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Jos jo 3 v virkavapaata nyt 1 kk lisää.
Jos viranpäällä näin istutaan ei ole ihme jos laatu laskee.
Vastaisiko Tanja itse.
Näkyi Ilkassa hakevan kuusiokuntaan johtajaksi..virkavapaat ei siellä onnistune
Töitäkin pitääs tehdä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu