Eduskunnassa olan takaa, kyllä näki kuinka vaikeaa Ohisalolla oli.
Mutta eihän vihreistä ole ministereiksi. Lehdetkin kertoivat kuinka Lavrov vei Haavistoa kuin litran mittaa niin, että hävetä sai.
Persuissa on oikeita miehiä, vihreissä vaan miesoletettuja.
Mutta eihän vihreistä ole ministereiksi. Lehdetkin kertoivat kuinka Lavrov vei Haavistoa kuin litran mittaa niin, että hävetä sai.
Persuissa on oikeita miehiä, vihreissä vaan miesoletettuja.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Aina ja ikuisesti saa hävetä vihervasemmiston edesottamuksia. Mitä pahaa meidän kansa on tehnyt että sitä tälläkin tavoin rangaistaan?
Voidaan hyvin kysyä kuinka vaalilakimme sallivat muodostaa hallituksen jota kansa ei ole äänestänyt. Yhden paikan enemmistöllä demarit kokosivat hallitukseen puolueita joilla ei ollut kansan enemmistön tuki. Tulee vähemmästäkin huijattu olo. Ja saamme pelätä ihan tosissamme mihin ovat maatamme viemässä kun päätöksiä tehdään tunne- eikä järkipohjalta.
Orpo varsinkin oli vauhdissa.
Kaikuiko Niisku kuten 2015 aavikolla (kutsuvana)?
Sannahan haluaa Suomeen 100.000 pakolaista, koska eihän Sanna ole rasisti!!!
Joko se Sanna niiskuttaa lujaakin ???
Kovat ajat tytöllä kun ei ole tähän mennessä muuta saanut aikaiseksi kuin pistänyt 20 miljoonaa puoluetukeen ja avustajiin.
Ja imuroinut pakolaisia Suomeen.
Kyllähän tyttö sentään yhden asian hoiti viipymättä ja skarpisti.
Uudet Bemarit kaikille ja oikein premiumnahkapenkit!
Eihän tyttöjen herkkien pyllyjen alle sentään tavallista nahkaa, ei ei ;DDDD
Hutisalo ilmoittaa tukevansa Kreikkaa ja seuraavaksi itkee ettei hyväksy Kreikan politiikkaa!!
Huvittavaa poliittista skitsoilua ;DDDDD
EUROOPAN komissio ei ole suostunut kommentoimaan, pitääkö se Kreikan tulkintaa turvapaikkahakemusten jäädyttämisestä kansainvälisen lain mukaisena. Maahanmuutosta vastaava ruotsalaiskomissaari Ylva Johansson kertoi keskiviikkona olevansa ”jatkuvassa yhteydessä” Kreikan viranomaisten kanssa.
Johanssonin mukaan kaiken toiminnan pitää olla linjassa kansainvälisten lakien kanssa, mutta sanoi myös, että paikan päällä olevat erityisolosuhteet otetaan huomioon.
”Keskustelemme Kreikan kanssa, onko sen toiminta linjassa säädöksien kanssa”, Johansson vakuutti.
Ohisalo mukaan ministerien julkilausumassa korostetaan kansainvälisten lakien noudattamista.
Ei Ohisalo osaa eikä pysty vastaamaan livenä esitettyihin kysymyksiin , ei riitä ns. aivojen kapasiteetti ja avustajatkaan eivät tilanteessa pelasta , kiertelee , kaartelee , puhuu puutaheinää , ihan joutava ämmä , ja tälläinen meillä on ministerinä .....!