Mahd. ohut kondomi haussa

Mahdollisimman ohutta kondomia etsimässä.
Useimmissa thin malleissa ei lue paksuutta ja toiset eivät ole kovin ohuita kuitenkaan. Esim. Durexin ultra thin on 0,05 eli ei niin ohut. Ohuin mitä olen löytänyt on Rfsu Sensitive 0,03 ... mutta on kallis (6kpl väh.14-15e )!

Onko halvempia jotka ovat yhtä ohuita?
13405
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Hilman kanssa ilman!!!
Tuntuu paljon paremmalta!!!

Äänestä

Yleensä kovin ohuita on turhaa etsiä, rikkoutuu vaan helpommin. Eihän se tunto enää noista esimerkeistä parane. Suurin este tuntoon on se että kondomi on liukastettu ja silloin ei synny tuntoa lisäävää hankausta. Sama tilanne jos naisella syntyy runsaasti liukastavaa limaa.

Äänestä
  • Pikkumulkkujen puhetta että kortingit ei kestä. Ilmaa jää teillä kumiin.

    Äänestä

  • Kuivaako naista on mukava bylsiä.

    Äänestä

Sultan Ultra Thin on 0.04, mutta ei siis ohuempi kuin RFSU:n Sensitive; em. ohuempaa ei taida olla.

Äänestä

Mahdollisimman jälkkäri on meidä mielessä. Sinä vain olla siinä ja mina tulla ja opettaa sinä. Ihan vain ole rento ja älä pelkää tulevaisuus. Se olla rasismi jos sinä haluta jotain muu.

Äänestä

Miksi tarve tosi ohjeeseen kortsuun? Eikö muuten tunnu mitään?
Sit kannattaa vaan vedellä paljaalla ja laskea liemet reisille.

Äänestä

Exs Air thin

Äänestä

Exs air thin, Exs nano thin, durex feel ultra thin, sultan ulta thin, RFSU thin. Onhan noita riippuen kuinka leveän tarvitset.

Äänestä

Exs air thin on hyvä. Mutta jos 56mm levee on sulle liikaa niin sitten ex nano thin. Se on 53 mm leveä eli sama leveys kuin magicissä ja sultanissa ja muissa kioskien kumeissa.

Äänestä

Nano thin (EXS merkiltä) on ohut 0,045 mm

Äänestä

exs air thin. Ei ole hajonnut vaikka ohut onkin.

Äänestä

RFSU Thiniä olen käyttänyt ja tuntuma on hyvä, melkein kuin paljaalle panis. Hyvin on kestänyt vähän pidempiäkin sessioita.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mahdollisimman ohutta kondomia etsimässä.
Useimmissa thin malleissa ei lue paksuutta ja toiset eivät ole kovin ohuita kuitenkaan. Esim. Durexin ultra thin on 0,05 eli ei niin ohut. Ohuin mitä olen löytänyt on Rfsu Sensitive 0,03 ... mutta on kallis (6kpl väh.14-15e )!

Onko halvempia jotka ovat yhtä ohuita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu