Åkesson aktiivisena rajalla - Halla-aho makaa sohvalla!

Ruotsidemokraattien Jimmie Åkesson on Euroopan ulkorajoilla aktiivisesti hätistelemässä matuja takaisin kotimaihinsa! Mitä tekee meidän kotoinen Halla-aho? Varmaan makoilee sohvalla!!! https://yle.fi/uutiset/3-11243116
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Aioin juuri kirjoittaa , että oikea mies kun menee paikalle itse.

Äänestä

Osin totta, mutta ottaisiko kukaan Halla-ahoa tosissaan jos olisi jakamassa lappusia?

Muutenkin voi olla parempi jos pakoloiset eivät olisi koskaan kuulletkaan Suomesta. Ei kannata mainostaa mitään, etteivät vaan tietäisi meistä mitään.

Äänestä

Suomen pitäisi mainostaa että me olemme entistä itäblokkia ja tääll'ä kohdellaan pakolaisia samoin kuin muissa entisen itäblokin ja Warsovan liiton maissa.

Äänestä
  • Al-Jazeera -tv-kanava näyttää blondi Ohisalon kuvaa joka sanoo että Kreikka tekee väärin ja että Suomi noudattaa kansainvälisiä pakolaissopimuksia. Tervetuloa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Al-Jazeera -tv-kanava näyttää blondi Ohisalon kuvaa joka sanoo että Kreikka tekee väärin ja että Suomi noudattaa kansainvälisiä pakolaissopimuksia. Tervetuloa.

    On sairas tyyppi.

    Eikös ministerien pidä vannoa joku vala että puolustaa suomea ja suomen etua.

    Ohisalo on selkeästi pettänyt valansa, hänet pitäisi laittaa valtakunnanoikeuteen.

    Äänestä

Miksi Halla-ahon pitäisi siellä olla. Jos Jimmie saa ne pysymään pois Ruotsista niin eihän niitä sitten Suomeenkaan tule. Kaikki Suomen pakolaiset ovat pakolaisia Ruotsista.

Äänestä

Mitä Hallahon pitäisi tehdä?

Äänestä
  • Rajat kiinni!

    Äänestä

Turkki palautti Jimmyn kotiin pikakäännytyksellä. Lehtiset jäi, kuvista päätellen pakolaisilla ei taida olla pahemmin vessapaperia tarjolla. Hyvään käyttöön menee Jimmyn lehtiset. Oliko niistä Jimmyn kuva?

Äänestä

Taitaisivat päästää hirnuvan naurun, jos Halla-ahon kaltainen kuikelo menisi lappusia jakamaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ruotsidemokraattien Jimmie Åkesson on Euroopan ulkorajoilla aktiivisesti hätistelemässä matuja takaisin kotimaihinsa! Mitä tekee meidän kotoinen Halla-aho? Varmaan makoilee sohvalla!!! https://yle.fi/uutiset/3-11243116

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu