Koskas ne palautukset aloitetaan?

Somaliaan voi jo palauttaa kun muutkin maat tekee niin.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Mistäs me sit otetaan se halpa työvoima?

Äänestä
  • Myy huumeita ostarilla, on sekin työtä.

    Äänestä

Miten bussit kulkee jos kuskit on poissa? Tapajuopot työttömätkö rattiin?

Äänestä

Oliko 2019 palautukset 2700? Kyllä niitä tänäkin vuonna melkoisesti lähtee joten aloittaja voisi vaikka lukea lehtiä tai katsoa uutisia, niin ei tarvitsisi kysellä, että koska aloitetaan.

Äänestä
  • Oisko linkkiä tälläseen?

    Äänestä

Joo, eikä ainoastaan somaleita, vaan muitakin, jotka tekevät vaikkapa rikoksia.
Perhana vieköön, kun suvakit ovat saaneet aikaan vahinkoa noiden kanssa, ovat myöntäneet kansalaisuuttakin ilman työhistoriaa jne.

No, se kansalaisuuskin pitää voida ottaa pois ja laittaa karkotus , se lienee suomalaisten ihmisoikeus täällä, että saamme säilyttää rauhan emmekä täytä kehitysmaalaisilla kehittyneempää pohjoismaata.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Somaliaan voi jo palauttaa kun muutkin maat tekee niin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu