Varastivat talostani elektroniikkaa, hajottivat antennipiuhan.
Tulivat rynnimällä sisään ja sitten oli jo pakko alkaa itse vakavaksi ja ruotuun laittaa 4kpl poliisia... Yksi oli ihan ok, varmaan maailmaa nähnyt eniten heistä eikä mikään "kiihkokyttä".
Tapaus toinen oli torilla.
Kysyivät henkkareita ja kun ei ollut niin heittivät autoon ja putkaan.... Aamulla kiikuttivat mielenterveyspuolelle mistä päästivät n. 30 minuutissa pois todettuaan minut terveeksi.
Et sillee pistää välillä kiehumaan hiukan tuolla ajatuksissa....
Poliisit varastivat ja pahoinpitelivät
2
123
Vastaukset 2
Sanoin eilen poliisille että jos käyvät minuun vielä kerrankin käsiksi ilman todellista syytä ja jos kannan asetta tuolloin mukanani niin refleksinä ammun päähän välittömästi....
Parempi siis on olla hommaamatta asetta niin pysyy rauha päällä maan ainakin siltä osin :)
Välillä vaan vetää turhankin vakavaksi....- Anonyymi
Oikein tekivät. Anarkistia pitääkin lyödä ja polkea. 😊
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja2831130Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "260975Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔49910- 105864
- 99809
- 73798
- 107669
- 64578
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh2551Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh11478
