Liioittelee maahanmuuttohaittoja ja vähättelee koronaa? Korona tervetulleempi kuin ulkomaalaiset?
Miksi persut täällä..?
Anonyymi
1<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Haittamaahanmuuttoa, eli väkisin tunkeutumista tekaistuin syin, ei voi liioitella tässä maassa, se on maksanut järkyttäviä summia 90-luvun alusta tähän päivään ja vienyt ihmishenkiä ja aiheuttanut seksuaalisia väkivallantekoja runsaasti tullessaan:/
Korona tuli Suomeen ja leviää hallitsemattomasti, se on suuri tragedia vielä tästä eteenpäin.
Tuo ensimmäinen ikävyys olisi hyvin riittänyt, siitä vitsauksesta ei ainakaan tämän nykyhallituksen aikana eroon päästä, on sen verran tyhmät ministerit, omituisine tauluamisineen homehtuneista kansainvälisistä sopimuksista.
Missä h-vetissä velkainen valtio voidaan velvoittaa elättäjäksi ihmisille, joita voi tulla jopa miljoonia, jos rajoja ei vartioida ja "hyökkäyksiin" puututa, kuten nyt Kreikan rajalla yritetään.
Menestystä vaan edes sille suunnalle, Kreikka näyttää mallia kun mitta täyttyi ja Suomi saa hävetä globalisti-liberaaleja ministereitään, joiden mielestä tänne on ohjailtava invaasioon osallistuvia, jotta voidaan osoittaa onko heillä oikeus turvapaikkaan= sairasta touhua :/