100 rippikoululaista karanteeniin

8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Mitä ihmettä? Eikö Jumalaan uskominen tuonutkaan pelastusta?

Äänestä

Ystävä sä lapsien
Katso minuun pienehen...

Äänestä

Karanteenissahan rippikoulu sujuu tiiviissä tunnelmassa?

Äänestä

Jos kokoontumisia aletaan rajoittamaan, niin pitää aloittaa turhimmista. Jumalanpalvelukset ja rippikoulut sun muut kielilläpuhumistilaisuudet pitäisi kieltää ensimmäisenä.

Äänestä
  • Totta.

    Äänestä

Kyllä Jeesus suojelee näitä rippilapsia koronalta?

Äänestä

Usko vahvistuu vaiko järki voittaa?

Äänestä

Nyt tiedämme että, Herramme Jeesus Kristus ei pelasta ketään.
Kotikoulu karanteenissa pystyyn kirkkoherran peräkamariin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kangasalla koronaviruksen takia.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/94bda098-1ca1-466e-a55b-b467e901d013

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu