Ihmiset ovat rukoilleet että kerskakulutus loppuisi ja alkaisi aika jolloin ihminen eläisi lähempänä luontoa sekä kunnioittaisi kotiaan maata.
Nyt vastaus on tullut ja osuu pahimmiten juurikin suurimpiin kaupunkeihin lamauttaen talouden ainakin hetkellisesti sekä pelotellen ihmiset sen todellisesta luonteesta mikä on epävakaa / epäluotettava (vaikkei sitä myönnetäkkään).
Ja nyt ihmisten epävarmuutta ja pelkoa hyväksikäyttäen alkaa "maailma" ottamaan tiukempaa otetta kurjista kansalaisistaan.
Pelkoa käyttäen pedon merkki saadaan ujutettua näille hyvinkin helposti jopa suositeltavana vaihtoehtona.
Kuinka tärkeäksi ajattelitte älylaitteenne päästää kehittymään arjessanne?
Kohta siinä on kaikki palvelut ja irtipäästäminen varmasti tuskaa niille ketkä ovat se kädessä lähes syntyneet....
Herätys?
Korona, vastaus rukouksiin?
2
95
Vastaukset
- Anonyymi
Varmasti Hebrealaisten Jumala antaessaan meidän keskuuteemme tämän Jumalallisen virusperäisen täsmä - aseen! Virus tutuu valikoivan vanhoja, mutta ohittaa lapset.
KR 1933/-38, 4Moos. 21:9 Niin Mooses teki vaskikäärmeen
ja pani sen tangon päähän;
jos ketä käärmeet sitten purivat
ja tämä katsoi vaskikäärmeeseen,
niin hän jäi eloon.
Joh. 3:14 Ja niinkuin Mooses ylensi käärmeen erämaassa,
niin pitää Ihmisen Poika ylennettämän
Ap.t. 2:38 Niin Pietari sanoi heille:
"Tehkää parannus
ja ottakoon kukin teistä kasteen Jeesuksen Kristuksen nimeen syntienne anteeksisaamiseksi,
niin te saatte Pyhän Hengen lahjan. - Anonyymi
Ajankohtaista ohjelmassa Pekka Reinikainen kertoo koronaviruksesta.
https://www.tv7.fi/vod/player/73638/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1946779- 1591996
- 1131658
- 511370
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️551198Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢461061Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu981027Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?6957Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan251924- 41899