Melkoinen munaus perussuomalaisilta

Kuulkaapa tätä: "Perussuomalaisten mukaan kansainväliset sopimukset olisi muutettava niin, ettei tulija saisi päättää, mistä maata hän hakee turvapaikkaa. "

Voin kertoa perussuomalaisille, ettei Suomi ole turhapaikanhakijoiden ykkös, kakkos, tai edes kolmostoivelistalla. Tänne tulee todennäköisesti vähemmän porukkaa, jos hakijat itse valitsevat kohteensa.

Suomi ei ole paratiisi jonne halutaan, kuten perussuomalaiset luulevat. Hankala kieli, kylmä ja pimeä ilmasto, ruoka, epäsosiaaliset ihmiset ja outo kulttuuri eivät riitä meitä nostamaan haluttavien maiden kärkeen.

Nyt on vaarana se, että jos paikan päättää joku muu, niin sitten vasta alkaakin lappamaan porukkaa kiintiöiden perusteella. Sitäkö oikeasti haluatte?

8

62

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      #perussuomalaiset #hakkarainen #maahanmuutto
      Hakkarainen, Kutsumattomat vieraat

      Teuvo Hakkarainen, konnalauma

      Teuvo Hakkarainen, kulkuriukkolaumat

      Teuvo Hakkarainen, Suomi elää metsästä!

    • Anonyymi

      Minä olen niin katkera vasemmistoliiton puolesta kun niillä ei ole mitään mahdollisuuksia PerusSuomalaisia vastaan.
      Miksi vasemmisto haluaa nolata itsensä täällä tavoin joka päivä??

      Nyt meillä vasureilla ei ole muuta enää tehtävissä kuin rasistisesti vihakirjoitella täällä PerusSuomalaisia vastaan.

      Hävettää tällainen perus-vasemmistolainen sairas iljettävä suomalaisten solvaaminen.

      • Anonyymi

        Eroja löytyy.

        Vasemmistoliitto on nyt kumminkin nykyään päättämässä Suomen valtioneuvostossa meidän suomalaisten ja muutenkin Suomea koskevista asioista. Toisin kuin persut.


    • Anonyymi

      Landlaardia vituttaa tänäänkin PerusSuomalaisten paremmuus.

    • Anonyymi

      Persut ovat p:stä. Turhanpäiväistä öyhötystä koko heidän toimintansa.

    • Anonyymi

      Kun kaikki on ilmaista, niin kyllä Suomen kylmään ilmastoon, epäsosiaalisiin ihmisiin, tai outoon kulttuuriin tottuu, sitähän osoittaa jo se, että tänne tullaan kymmenen Suomea huomattavasti rikkaamman maan läpi.

      • Suomessa ei ole edes erityisen hyvä sosiaaliturva Eurooppalaisen standardin mukaan. Ihan samalla tavalla hakijoita, tai paremminkin tuetaan muissakin läntisissä EU-maissa.

        Toisaalta jos ei missään käy tai ei viitsi ottaa selvää, niin sitähän voi kuvitella mitä haluaa.


    • Anonyymi

      Persut, lopettakaa jo se öyhöttäminen maahanmuutosta. Se on jo ohi. Sitäpaitsi itse olitte 2015 siitä vastuussa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      65
      1290
    2. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      107
      1213
    3. Miehen ja naisen ystävyys

      Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa
      Ikävä
      146
      916
    4. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      64
      883
    5. Pidätkö itseäsi varattuna

      Kaivatullesi?
      Ikävä
      75
      858
    6. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      58
      731
    7. Naisten top-5 red flagit

      1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel
      Ikävä
      109
      722
    8. Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta

      ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto
      Pyhäjärvi
      103
      682
    9. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      43
      626
    10. 78
      611
    Aihe