Vantaan te keskus kokoaaa neukkariin satoja työttömiä tunniksi istumaan ja kirjoittelemaan nimensä listaan kiertävällä kynällä sata työtöntä yskimään kuuntrlrmaan turhaa luentoa.
Kyllä korona leviää
Kyllä korona leviää
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Etsaa töi t ä saat koronaa
Sama asia vai
Eiks Suomessa olekaan sitten työvoima PULA
Meitä on huijattu ylen ym. taholta raskaasti
Tilaisuus inpakollinen muuten työnhaku k atkeaa.
Onko pötevä syyolla poissa k u n ei haluu koronaa
Miksi et hanki työpaikkaa itsellesi? Turha sinun on määkiä työkkärin palveluista. Ne ovat lakisääteiset ja sillä sipuli.
Saako jokainen vain kävella jollekin randomi työpaikalle mä tulin ny tänne töihin kun suomi24.fi palstalla sanottiin niin
Etkö lukea osaa?
Olen työyhteisöön sopeutoman moniosaaja.
En kestä määräilyä kun o saan kaiken oikein
Kukaan ei saa muo määrää.
En mene töihun koska sillä palkalla ei tule toimeen ja vaan väsyy y öissä vaattet kuklu ja mene bensaa työp å matkaan.
Kotona aina kaikenlaista h ommoo.
Puunpilkkomista ja talojeni lämmitystä puilla.
Sähköön ei varaa.
Kiitos sipilän ak y iivileikurin
IKannattaakos äänestää kokoomusta jos asuu vuokralla kontulan vuokr yksiössä.
Ei se lämmitä vaikka kuinka. Antaa äänensä orpolle .
E ine köyhistä välitä haluuvaan sun tahat ja nauraa kun saavt. köyhienkin äänet
Kun tulot on miljoonia eikö tarvii köydä t öissä joka päivä ehkä kokkari on sun valinta.
Ei köyhän
Minä asun jollaksessa vuokralla kasiossa ja äänestä kokoomusta olen rikas.
Mulla on soutuvenelåkkin. Jola souteklen jso saan vapaapäivän
Vaksi hiåommista koulusta.
Juu, Kokoomus on työttömien, köyhien ja vähävaraisten puolella. Orpo teki lakiehdotusaloitteen eduskunnalle, jossa peruspäivärahaa/työmarkkinatukea nostettaisiin 200 eurolla kuukaudessa ja ansiosidonnaisen päivärahan maksimikesto nostettaisiin takaisin 500 päivään. Aikaa ennen Sipilän hallituksen leikkauksia...
Tarkoitus onkin että vanhoista ja huonokuntoisista työttömistä päästää lopullisesti eroon, tämä on tarkkaan harkittu suunnitelma. Nämä kutsut tulevat ensi viikolla vain lisääntymään!
Itse menisin tilaisuuteen kumikäsineissä ja kasvomaskissa
Kumpi pahempaa työpaikka
Vai korona tartunta
sixteenkorkmani * YSKÄISI * a-studiossa JUO SK AA
THL:lläkin YSKI !!!!!1111 juoskaa TAAAS
kaikki kiinni ja kotiin pariksi viikoksi, kyllä korona tukahtuisi. Ei pääsisi leviämään. Mutta eihän me täällä suomessa niin voida tehdä, talous huonontuu.Kerran kirpaisisi nyt kiduttamalla pikku hiljaa mennään kuitenkin siihen.
Luin+jostain+että+todellinen+kuolemaan+johtava+prosentti+on+40%+eikä+3-4+%+niin+kuin+uskotellaan.+Yllättävää+että+koronasta+puhutaan+päivittäin+,vaikka+onhan+meillä+kausi+influenssakin.+Annetaan+ymmärtää+että+ei+korona+ole+niin+vaarallinen.vai+puhutaanko+sen+takia+koronasta+niin+paljon+kun+on+uusi+tuttavuus,+epäilen.+Hysterian+rauhoittamista+kaikki.
Minä luin "jostain" elämisen johtavan kuolemaan 100 prosentin varmuudella. Että korona on aika mietoa lientä siihen verrattuna.
Viranomaiset valehtelevat, ei heitä pidä uskoa!
Kuka muuten luotti niihin yle gallupeihin joissa sinisille väitettiin olevan jotakin kannatusta
Ei porukoillekaan
Kannattaa seurata ulkomaan uutisia, siellä näkyy todellisuus koronasta ja maalaisjärki mukaan.
Porkkana pitäisi vaihtaa, jos ei ole ihan tuoreena ostettu kaupasta.
Turku ei ole perunut RekryExpoa. Paikalle odotetaan taas tuhansia.
TE-toimistot suljettava ainakin puoleksi vuodeksi.
Menen aonakin tolaisuuteen suojautuneena kasvomaski kumikäsineet ja metsurin silmikko. Koko haalala kumisaapaat.
Ja jos työpaikaa ei heti löydy aivastan
Kannattaakos äänestää kokoomusta jos asuu vuokralla kontulan vuokr yksiössä.
Ei se lämmitä vaikka kuinka. Antaa äänensä orpolle .
E ine köyhistä välitä haluuvaan sun tahat ja nauraa kun saavt. köyhienkin äänet
Kun tulot on miljoonia eikö tarvii köydä t öissä joka päivä ehkä kokkari on sun valinta.
Ei köyhän
Minä asun jollaksessa vuokralla kasiossa ja äänestä kokoomusta olen rikas.
Mulla on soutuvenelåkkin. Jola souteklen jso saan vapaapäivän
Vaksi hiåommista koulusta.
Juu, Kokoomus on työttömien, köyhien ja vähävaraisten puolella. Orpo teki lakiehdotusaloitteen eduskunnalle, jossa peruspäivärahaa/työmarkkinatukea nostettaisiin 200 eurolla kuukaudessa ja ansiosidonnaisen päivärahan maksimikesto nostettaisiin takaisin 500 päivään. Aikaa ennen Sipilän hallituksen leikkauksia...
TE-ämmät ovat kohta melkein kaikki kotonaan koronan kourissa. Työttömilla auvoisat ajat tulossa kun eivät ole paskakursseille patistamassa ja karensseilla uhkaamassa.
Toivottavasti kärsivät.
Näyttää TE:n vapaaehtoisista tapahtumista iso osa olevan peruttuja. Mutta mitään tiedotusta ei ole siitä, että pakolliset kurssit tai luennot olisivat peruutettu.
Laittakaapa vihjettä lehdille asiasta eli maanantaina toimittaja kyselemään TE:ltä aikovatko pakottaa ihmiset osallistumaan terveyden vaarantavaan toimintaan.
TE- porukka on joutoväkeä, samoin hilipalikurssinsa ja niiden omistajat. Hyvä että kaikenlaista virusta riittää toppuuttelemaan tätä loisivaa paskasakkia.
Tuon nyt jokainen tajuaa väkisinkin. Yhtä tunnin mittaista pilipali-infoakin pitää n. kymmenen naikkosta, kun yksikin olisi oikeasti liikaa.
Toimintaa ollaan tehostamassa.
Työttömyys on saatava alas.