NATO on aivan riekaleina

USA kielsi eurooppalaisia tulemasta maaperälleen.
Ei riitä, että kehitellään yhteiset viholliset jos sisäinen yhtenäisyys puuttuu.
Eihän sotalaivatkaan voi purjehtia enää niin ennen.
23<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Yhdentekevä paikka koko Yhdysvallat,olisi kaikkein paras kun sinne ei pääsisi koskaan eikä sieltä tänne.

Äänestä
  • Venäjä se vasta yhdentekevä onkin, r...än vinkuja, mene sipir'jaan!

    1Äänestä

Jos Turkki tai Alqeria nyt hyökkää, niin ollaan housut kintussa.

Äänestä
  • Se on postaustes perusteella hyvin selkeä asia. Olethan syntyjään Pohjois-Afrikan M-alkuisesta valtiosta.

    Vai mitä ... J-Lo

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Se on postaustes perusteella hyvin selkeä asia. Olethan syntyjään Pohjois-Afrikan M-alkuisesta valtiosta.

    Vai mitä ... J-Lo

    Tai kysyjä on muuten vain sekaisin.

    1Äänestä

Jenkit ei halua Nato pakoloisia vaivoikseen. Ei vanhoja eikä varsinkaan näitä uusia.

Äänestä

Ei vastaa natointoilijoiden mainospuheet tätä todellisuutta.

Äänestä

Miten näytössotaharjoituksia voi nyt järjestää?

Täytyy keskittyä nyt kybällä Venäjän trollaamiseen.

Äänestä

Väliaikainen hajoaminen mutta miten lienee saako USAn laivat ja lentokoneet tulla Eurooppaan kauppatavaroineen tai muuten, tuskin on Trump on sitä kieltänyt eli USAn kauppasotaa koko päätös.

Äänestä

Miksi ihmeessä jokun pitäisi USA:n mennä?

Mutta periaate on periaate. EU:n vastatoimia odotellessa.

Äänestä

Mutta voijaanko jo täsä vaiheesa sanua jotta -NOIJAN tekosia se on ollu!

Äänestä

Mites jos se Venäjä nyt hyökkää, niinkuin tällä palstalla jotkut tuntuu pelkäävän, niin tuleeko USA avuksi?

Äänestä
  • Miksei tulisi! Kun Venäjän todellinen korona-tilanne paljastuu niin toki sieltä voi tulijoita olla!

    Äänestä

  • Ei titenkään tulisi kuten ei muulloinkaan mutta Venäjä ei hyökkää ja sillä on koronavirus epidemia hallinnassa.

    Äänestä

  • Ryssäähän ne auttoi viime sodassa !Että silleen :(

    Äänestä

Onhan se vakava paikka Yhdysvalloille korona kun suuriosa kansasta elää kadulla vailla asuntoa ja terveydenhoitoon heillä ei ole varaa.

Äänestä
  • Et ole ilmeisesti käynyt?

    Suurin osa asukkaista asuu kotona ja terveydenhoito on laadukasta, mutta vain maksua vastaan! Sinä olisit USA:ssa pulassa molemmissa suhteissa:-D

    Äänestä

Jenkkinatseille porttikielto sivistyneeseen Eurooppaan.

Äänestä

Kannattaa huomata, että Venäjältä saa lentää jenkkilään.

Äänestä
  • Vain viisumin kanssa!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vain viisumin kanssa!

    Tuskin sinne muutkaan ilman viisumia pääsee

    Äänestä

Jo vanha inkkari totesi että gringolla on käärmeen kieli :(

Äänestä

Eikö palstalle alituiseen kirjoitteleva nasse voisi lähteä joskus kentälle tekemään oikeaa isänmaallista maanpuolustustyötä. Kadun lakaisua tai etsivää päihdetyötä.

Ylevöittäkö aseista ja hävittäjistä inttäminen niin ihmistä, ettei oikeat työt enää maita.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

USA kielsi eurooppalaisia tulemasta maaperälleen.
Ei riitä, että kehitellään yhteiset viholliset jos sisäinen yhtenäisyys puuttuu.
Eihän sotalaivatkaan voi purjehtia enää niin ennen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu